Ulica Mełgiewska - Atrakcje

0

Strony

Ulica Mełgiewska w Lublinie - jedna z głównych ulic Lublina, łącząca Trasę W-Z ze wschodnią granicą miasta, dalej ulica prowadzi do Świdnika i do Mełgwi, od której nazwa ulicy pochodzi.
Lublin, Gospodarcza 7
Parafia Matki Bożej Królowej Polski w Lublinie – parafia rzymskokatolicka w Lublinie, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Lublin - Wschód. Została erygowana 21 grudnia 1982.
Aleja Wincentego Witosa w Lublinie - jedna z dużych arterii komunikacyjnych Lublina, o bardzo dużym natężeniu ruchu, będąca częścią najważniejszego szlaku miasta - Trasy W-Z. Prędkość na całej długości alei jest zwiększona do 70 km/h.
Wólka, Jakubowice Murowane 10
Parafia Trójcy Przenajświętszej w Wólce – parafia rzymskokatolicka w Wólce, należąca do archidiecezji lubelskiej i dekanatu Lublin - Podmiejski. Została erygowana w 1987 roku. Parafię prowadzą księża archidiecezjalni.
Lublin, Doświadczalna 50
Aleja Tysiąclecia w Lublinie - jedna z najważniejszych arterii komunikacyjnych w Lublinie, będąca częścią lubelskiej Trasy W-Z - szlaku komunikacyjnym miasta o największym natężeniu ruchu. Na długości całej ulicy zwiększona jest dopuszczalna prędkość do 70 km/h.
Lublin, Działkowa 45
Młyn Krauzego – pierwszy młyn w Lublinie, powstały w 1881 roku. Jego historia sięga roku 1532, kiedy Zygmunt Stary nadał przywilej na budowę królewskiej papierni. Młyn (papiernia) wybudowany został w pobliżu Traktu Litewskiego, nieopodal karczmy „Budzyń”. Właścicielem zakładu był Jan Fajfer.
Lublin, Kalinowszczyzna 62
Kościół świętej Agnieszki w Lublinie – rzymskokatolicki kościół wybudowany wraz z klasztorem augustianów w latach 1647-1667 na Kalinowszczyźnie, która stanowiła oddzielną jurydykę, rozbudowany po roku 1685, obecnie parafialny.
Lublin, Pogodna 7
Parafia Świętego Krzyża w Lublinie - parafia rzymskokatolicka w Lublinie, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Lublin - Wschód. Została erygowana 25 czerwca 1990. Obejmuje ulice: Droga Męcz.
Lublin, Ponikwoda, Kasztanowa 1
Kościół pw. św. Antoniego Padewskiego w Lublinie - kościół parafialny wyznania rzymskokatolickiego powstały na terenie dzielnicy Ponikwoda.
Lublin, Tatarska 5
Zbór Kościoła Zielonoświątkowego „Oaza” w Lublinie – największy zbór ewangelikalny w Lublinie, będący chrześcijańską społecznością protestancką o charakterze zielonoświątkowym. Należy do okręgu wschodniego Kościoła Zielonoświątkowego w RP. Pastorem zboru jest Marek Wółkiewicz.
Pomnik Walki i Męczeństwa na Majdanku (pełna nazwa: Pomnik Walki i Męczeństwa Narodu Polskiego i Innych Narodów) – pomnik odsłonięty w 1969 roku na terenie obozu koncentracyjnego na Majdanku.
Lublin, Władysława Jagiełły 7
Parafia Trójcy Przenajświętszej w Lublinie - parafia rzymskokatolicka w Lublinie, należąca do archidiecezji lubelskiej i Dekanatu Lublin - Wschód. Została erygowana 12 stycznia 1993. Obejmuje ulice: Doświadczalna, Jagiełły, Królowej Jadwigi. Kościół parafialny wybudowany w latach 1994-1998.
Lublin, Droga Męczenników Majdanka 27
Kościół pod wezwaniem św. Maksymiliana Kolbego w Lublinie – świątynia rzymsko-katolicka w dzielnicy Kośminek w Lublinie zbudowana w latach 1984-1985 przy ulicy Droga Męczenników Majdanka 27.
Krzyż Wdzięczności w Lublinie – pomnik upamiętniający strajk na terenie Lubelskich Zakładów Naprawy Samochodów w lipcu 1980 roku, usytuowany przed nieistniejącym już biurowcem LZNS przy Drodze Męczenników Majdanka w Lublinie.
Ulica Łęczyńska w Lublinie – jedna z ulic Lublina, główna arteria komunikacyjna dzielnicy Tatary.

Strony