Ulica Międzynarodowa - Budynki

Jamnik, Tasiemiec, Deska, Mrówkowiec, Długas, Równoległy − popularne nazwy budynku mieszkalnego w Warszawie, zlokalizowanego w dzielnicy Praga Północ przy ul. Kijowskiej 11, o długości 508 metrów, posiadającego 43 klatki schodowe i uchodzącego za najdłuższy w Warszawie.
Warszawa, Józefa Sierakowskiego
Warszawa, Krakowskie Przedmieście 24/26/28
Auditorium Maximum Uniwersytetu Warszawskiego - klasycystyczny budynek zlokalizowany na terenie kampusu centralnego Uniwersytetu Warszawskiego, przy ulicy Krakowskie Przedmieście 26/28, w ciągu Traktu Królewskiego.
Warszawa, Krakowskie Przedmieście 24
Początkowo szpital św. Rocha (założony w 1710 r.) służył Bractwu św. Rocha. Szpital ten wykonywał swoje powinności przez około 208 lat. W czasach Drugiej Wojny Światowej budynek został spalony. Po wojnie został częściowo odbudowany, bez kaplicy.
Warszawa, Aleje Jerozolimskie 7
Bank Gospodarstwa Krajowego w Warszawie, bank w Warszawie, w Śródmieściu, w Alejach Jerozolimskich, modernistyczny, monumentalny, wzniesiony w latach 1928–1931 według projektu Rudolfa Świerczyńskiego dla Banku Gospodarstwa Krajowego, ozdobiony płaskorzeźbami Jana Szczepkowskiego, wielokrotnie przebud
Stara Kordegarda, Kordegarda Wschodnia – budynek kordegardy powstały w latach 1791-1792 jako część kompleksu pałacowego Łazienek. Dawniej mieszkali w niej wartownicy, strzegący drogi do Pałacu na Wodzie.
Kamienica Lilpopów - kamienica zbudowana w 1877 roku na zbiegu ulic Zgoda oraz Chmielnej na warszawskim Śródmieściu. Budynek powstał na miejscu zbudowanej w roku 1828 innej kamienicy. W 1902 roku wykonano nadbudowę dwóch pięter zaplanowaną przez autora oryginalnego projektu, Edwarda Lilpopa.
Warszawa, Szwoleżerów 9
Koszary Kantonistów (zwane inaczej Koszarami Inwalidów lub Domkiem Ogrodnika) – budynek na terenie Łazienek Królewskich w Warszawie, mieszczący obecnie Muzeum Łowiectwa i Jeździectwa.
Warszawa, Rynek Starego Miasta 4/6
Nowa Kordegarda – budynek położony najbliżej pałacu Na Wodzie z jego zachodniej strony, wzniesiony latach 1779-1780 według projektu Dominika Merliniego. Jest wpisany w rejestrze zabytków nr rej.: 2/9 z 1.07.1965.