Fort VIIA ("Służewiec") - to punkt oporu zewnętrznego pierścienia Twierdzy Warszawa, wybudowany w latach dziewięćdziesiątych XIX w. Leży na terenie osiedla Służewiec Południowy w ramach Służewia na warszawskim Mokotowie.
Fort IX ("Czerniaków", "Dąbrowskiego", "Sadyba") – to jeden z fortów pierścienia zewnętrznego Twierdzy Warszawa, wybudowany w latach osiemdziesiątych XIX wieku. Zlokalizowany jest na Sadybie, w warszawskiej dzielnicy Mokotów.
Fort II ("Wawrzyszew") - to jeden z fortów Twierdzy Warszawa, wybudowany w latach osiemdziesiątych XIX wieku. Dzisiaj nazywany jest powszechnie fortem "Wawrzyszew". Poprzednim w kolejności jest Fort I "Bielany", zaś następnym wysunięty przed linię Fort IIA "Babice".
Fort VI ("Okęcie") - to jeden z fortów pierścienia zewnętrznego Twierdzy Warszawa, wybudowany w latach osiemdziesiątych XIX wieku. Poprzednim w kolejności jest Fort V „Włochy”, zaś następnym - Fort VII „Zbarż”.
Fort V ("Włochy") - to jeden z fortów pierścienia zewnętrznego Twierdzy Warszawa, wybudowany w latach osiemdziesiątych XIX wieku. Poprzednim w kolejności jest Fort IV "Chrzanów", zaś następnym - Fort VI "Okęcie".
Fort "P" (ros. "П") – "Parysów" (od 1921 r. Fort "Bema") – fort pierścienia wewnętrznego Twierdzy Warszawa, zbudowany w latach 1886-1890 w Imperium Rosyjskim.
Fort VIII ("Służew") – jeden z fortów pierścienia zewnętrznego Twierdzy Warszawa, położony w Warszawie w dzielnicy Ursynów w rejonie dawnej wsi Służew. Obecnie według podziału Miejskiego Systemu Informacji leży w części zwanej Stary Służew.
Fort Śliwickiego ("Jasińskiego") – to jeden z fortów Cytadeli Aleksandrowskiej, stanowiącej trzon Twierdzy Warszawa. Fort nazwę są zawdzięcza por. Śliwickiemu, rannemu podczas powstania listopadowego i pochowanego na terenie fortu - jego nagrobek zachował się do okresu międzywojennego.
Fort IV ("Chrzanów") - to jeden z fortów pierścienia zewnętrznego Twierdzy Warszawa, wybudowany w latach osiemdziesiątych XIX wieku. Poprzednim w kolejności jest Fort III "Blizne", zaś następnym Fort V "Włochy".