Wieżowiec Haperowiec - Atrakcje

0

Strony

Haperowiec (właściwie HaPeeRowiec) − wieżowiec położony w Katowicach przy ul. Sokolskiej 33, przez mieszkańców GOP potocznie zwany "Żyletą". Nazwa wzięła się od Hutniczego Przedsiębiorstwa Remontowego, które zbudowało budynek.
Katowice, al. W. Korfantego 16-32
Superjednostka − jeden z największych budynków mieszkalnych w Polsce, usytuowany w centrum Katowic, przy alei Wojciecha Korfantego w pobliżu ronda gen. Jerzego Ziętka.
Katowice, Chorzowska 50
Biurowiec Chorzowska 50 – biurowiec klasy A, położony w Katowicach przy ul. Chorzowskiej 50.
Katowice, Aleja Wojciecha Korfantego 114
Pałac Ślubów w Katowicach − nieistniejący budynek, który był zlokalizowany w katowickiej dzielnicy Śródmieście, przy alei Wojciecha Korfantego 14.
Ulica Adama Mickiewicza w Katowicach − jedna z najważniejszych ulic w katowickim Śródmieściu, z zabudową pochodzącą z XIX wieku.
Plac Synagogi w Katowicach − jeden z placów w katowickiej dzielnicy Śródmieście, przy skrzyżowaniu ulicy Adama Mickiewicza, ulicy Piotra Skargi i ulicy Stawowej.
Katowice, Adama Mickiewicza
Synagoga Wielka w Katowicach (niem. Große Synagoge) − największa przedwojenna synagoga w Katowicach, znajdująca się przy ulicy Adama Mickiewicza, w centrum miasta. Była jednym z najbardziej charakterystycznych budynków miasta. Obecnie w tym miejscu znajduje się plac Synagogi z pamiątkową tablicą.
Katowice, Sokolska 12
Parafia Przemienienia Pańskiego w Katowicach − rzymskokatolicka parafia należąca do dekanatu Katowice-Śródmieście. Kościół parafialny został wzniesiony w latach 1974−1977. Do parafii należy cmentarz przy ul. Gliwickiej w Katowicach, założony w 1860.
Plac Tiele-Wincklerów w Katowicach (niem. Tiele-Winkler Platz, Tiele-Winckler Platz, Thiele-Winckler Platz) − nieistniejący plac, który znajdował się w katowickim Śródmieściu, pomiędzy budynkiem obecnego III LO im. A. Mickiewicza a dawną Synagogą Wielką.
Pomnik Powstańców Śląskich w Katowicach (śl. Dynkmal Ślůnskich Powstańcůw) − pomnik upamiętniający trzy wystąpienia zbrojne ludności śląskiej przeciwko władzom niemieckim, mające na celu wywalczenie powrotu Śląska do Polski. Znajduje się w pobliżu katowickiego ronda gen.
Katowice, A. Mickiewicza 29
Stalexport – ukończone odpowiednio w 1981 i 1982 roku dwa połączone ze sobą (u podstawy) wieżowce (Stalexport 1 oraz Stalexport 2), mieszczące się w Katowicach przy ulicy A. Mickiewicza 29. Zaprojektowane przez jugosłowiańskiego architekta Georga Gruićicia w końcu lat 70 XX wieku.
Ulica Fryderyka Chopina w Katowicach − jedna z ulic w katowickiej dzielnicy Śródmieście. Ulica rozpoczyna swój bieg od skrzyżowania z ulicą Adama Mickiewicza i ulicą Stawową. Następnie krzyżuje się z ulicą Juliusza Słowackiego. Kończy swój bieg przy ulicy Sokolskiej.
Katowice, Mickiewicza 22
Kamienica przy ulicy Mickiewicza 22 − zabytkowy eklektyczny budynek znajdujący się w Katowicach przy ulicy A. Mickiewicza 22, na rogu z ulicą Stawową 2.
Katowice, Mickiewicza 20
Kamienica mieszkalno-handlowa przy ul. Adama Mickiewicza 20 − zabytkowa kamienica w katowickiej dzielnicy Śródmieście.
Katowice, Mickiewicza 14
Kamienica mieszkalno-handlowa przy ul. Adama Mickiewicza 14 − zabytkowa kamienica w katowickiej dzielnicy Śródmieście.
Pomnik Harcerzy Września − odsłonięty 4 listopada 1983 pomnik upamiętniający męczeńską śmierć śląskich harcerzy, którzy we wrześniu 1939 stawili opór wkraczającym do Katowic żołnierzom i bojówkarzom niemieckim oraz innym pomordowanym w czasie okupacji hitlerowskiej.
Katowice, Mickiewicza 12
Kamienica mieszkalno-handlowa przy ul. Adama Mickiewicza 12 − zabytkowa kamienica w katowickiej dzielnicy Śródmieście.

Strony