Powiat brzozowski - Architektura drewniana

Kościół pw. Wszystkich Świętych - gotycki, drewniany kościół usytuowany we wsi Blizne z połowy XV wieku, wpisany wraz z innymi drewnianymi kościołami południowej Małopolski i Podkarpacia na listę światowego dziedzictwa UNESCO.
Dwór w Trześniowie – staropolski dwór znajdujący się we wsi Trześniów w województwie podkarpackim. Powstał w pierwszej połowie XIX wieku, na miejscu wcześniejszej rezydencji starostów.
Parafia Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Jasienicy Rosielnej – parafia rzymskokatolicka w Jasienicy Rosielnej, w archidiecezji przemyskiej w dekanacie Domaradz.
Cerkiew Podwyższenia Krzyża św. w Warze – drewniana filialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Warze, w gminie Nozdrzec, w powiecie Brzozowskim, w województwie podkarpackim.
Cerkiew pw. Wniebowstąpienia Pańskiego w Uluczu położona jest na wzgórzu Dębnik nad Sanem.
Cerkiew św. Michała w Siedliskach - drewniana parafialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Siedliskach. Cerkiew została zbudowana w 1866, a odnowiona w 1914. W 1893 zmieniła wezwanie z Podwyższenia krzyża Świętego na Św. Michała.
Cerkiew Zaśnięcia Najświętszej Maryi Panny w Krzywem – filialna drewniana cerkiew greckokatolicka w Krzywem. Należała do parafii greckokatolickiej w Końskiem. Świątynia jest drewniana, została zbudowana w 1759, przy szosie, na wzniesieniu, pośród drzew i dwukrotnie przebudowana: w roku 1872 i 1971.
Cerkiew św. Michała Archanioła w Witryłowie – drewniana filialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Witryłowie.
Parafia Matki Bożej Częstochowskiej w Jabłonce – parafia rzymskokatolicka należąca do dekanatu Grabownica, w archidiecezji przemyskiej.
Cerkiew Przemienienia Pańskiego w Końskich – parafialna drewniana cerkiew greckokatolicka w Końskich, wybudowana w 1927 na miejscu wcześniejszej cerkwi z 1832, która spłonęła w 1912.
Parafia św. Barbary w Golcowej – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w archidiecezji przemyskiej, w dekanacie Domaradz.