Powiat lubaczowski - Architektura drewniana

Cerkiew Podwyższenia Krzyża Świętego w Dachnowie – drewniana parafialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Dachnowie.
Cerkiew pod wezwaniem św. Paraskewy – prawosławna cerkiew (następnie greckokatolicka, obecnie muzealna) w Radrużu w powiecie lubaczowskim z XVI w.
Cerkiew pod wezwaniem Narodzenia Najświętszej Maryi Panny w Gorajcu z XVI w. – należy do najstarszych obiektów drewnianego budownictwa cerkiewnego w Polsce.
Cerkiew Opieki Najświętszej Maryi Panny w Wólce Żmijowskiej - drewniana cerkiew z lat 1894 - 1896 (według niektórych źródeł z 1786 roku). Poświęcona w 1896 roku przez ks. Kiryła Obuszkiewicza, proboszcza parafii w Żmijowiskach. Po 1947 roku nieużytkowana.
Wola Wielka – wieś w Polsce położona w województwie podkarpackim, w powiecie lubaczowskim, w gminie Narol. W latach 1975-1998 miejscowość należała administracyjnie do województwa przemyskiego.
Cerkiew Pokrow Najświętszej Marii Panny w Chotylubiu – drewniana cerkiew, zbudowana w latach 1886–1888.
Dawny kościół rzymskokatolicki pw. Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), zbudowany w 1754 r. Według tradycji kościół został zakupiony i przeniesiony z Narola. Świątynię wielokrotnie odnawiano. W trakcie remontu w latach 1948-1950 zmieniono formę wieżyczki na sygnaturkę. Ostatni remont (m.in.
Drewniana cerkiew  św. Mikołaja Cudotwórcy zbudowana została w 1931 r., obecnie użytkowana jest jako kościół rzymskokatolicki (filia parafii w Horyńcu-Zdroju). Jest to budowla w stylu bojkowskim, trójdzielna, z dużą ośmioboczną kopułą nad nawą, otoczona drewnianym płotem.
Cerkiew św. Paraskewy w Łówczy – drewniana parafialna cerkiew greckokatolicka, znajdująca się w Łówczy. Obecnie kościół filialny pw. Matki Bożej Bolesnej należący do rzymsko-katolickiej parafii św. Michała Archanioła w Płazowie.
Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Starych Oleszycach – parafia rzymskokatolicka znajdująca się w dekanacie Cieszanów, w diecezji zamojsko-lubaczowskiej. Parafia została erygowana 22. lutego 1979. Liczba mieszkańców: 930.