Bydgoszcz - Niezachowane

Bydgoszcz, Bernardyńska
Kościół św. Idziego – historyczny, nieistniejący kościół położony w Bydgoszczy przy ul. Bernardyńskiej. Najstarsza świątynia Bydgoszczy, pochodząca jeszcze z przedlokacyjnego okresu historii miasta (1030-1346).
Kościół św. Marii Magdaleny w Wyszogrodzie – historyczny, nieistniejący obecnie kościół, najstarsza świątynia parafialna zbudowana na terenie obecnego miasta Bydgoszczy i powiatu oraz jedną ze starszych na obszarze regionu. Do tej pory nie zlokalizowano dokładnego położenia kościoła.
Bydgoszcz, Stary Rynek
Kościół pojezuicki pw. św. Ignacego Loyoli (pierwotnie św. Krzyża) – historyczny, istniejący w latach 1638-1940 kościół położony w Bydgoszczy w zachodniej pierzei Starego Rynku. Patronem świątyni był do 1806 r. Święty Krzyż, po czym nadano jej wezwanie św. Ignacego Loyoli.
Zamek w Bydgoszczy – budowla obronna i administracyjna z czasów Kazimierza Wielkiego, istniejąca w latach 1346–1656 (ruiny do 1895 r.) W latach 1370-1377 był rezydencją Kazimierza Słupskiego (wnuka Kazimierza Wielkiego), później aż do potopu szwedzkiego - rezydencją starostów bydgoskich.
Kościół Marcina Lutra w Bydgoszczy – historyczny (1906-1945), nieistniejący obecnie kościół ewangelicki w Bydgoszczy.
Bydgoszcz, Koronowska 14
Zbór ewangelicko-unijny na Czyżkówku w Bydgoszczy – historyczny (1906-1945), nieistniejący obecnie kościół ewangelicki w Bydgoszczy.
Bydgoszcz, Plac Teatralny
Teatr Miejski – dawny budynek teatru, istniejący w Bydgoszczy w latach 1896-1946.
Bydgoszcz, Warmińskiego
Dom Polski w Bydgoszczy – ośrodek życia kulturalnego i towarzyskiego polskiego społeczeństwa w Bydgoszczy w okresie zaboru pruskiego. Funkcjonował od 1907 r. Został zniszczony w ramach akcji odwetowej Grenzschutzu w sierpniu 1919 r., tuż przed przejściem miasta w granice odrodzonej Polski.
Bydgoszcz, Jagiellońska 13
Resursa Kupiecka w Bydgoszczy – nieistniejący budynek kulturalny w Bydgoszczy.