Fabryka Izraela Poznańskiego - Atrakcje

0

Strony

Łódź, Stare Bałuty, Drewnowska 58
Telefon: +48426301808
Fabryka Izraela Poznańskiego w Łodzi – fabryka płótna na Starych Bałutach w Łodzi, neoromańska, ceglana, wzniesiona w latach 1872–1892 według projektu Hilarego Majewskiego dla Izraela Poznańskiego; największa fabryka kalisko-mazowieckiego okręgu przemysłowego, znacjonalizowana w 1945; wpisana do reje
Łódź, Drewnowska 58
Muzeum Fabryki – muzeum przy ul. Drewnowskiej 58 w Łodzi (na terenie CH „Manufaktura”), prezentujące historię kompleksu fabryczno-mieszkalnego Izraela Poznańskiego, który w latach 2002–2006 został przekształcony w Centrum Handlowe „Manufaktura”.
Łódź, Drewnowska 58
Telefon: +48 42 6649289
Centrum Handlowe "Manufaktura" – największe centrum handlowo-usługowo-rozrywkowe w Polsce i jedno z największych w Europie, otwarte 17 maja 2006 roku w Łodzi, pomiędzy ulicami Zachodnią, Ogrodową, Drewnowską i Karskiego, na terenie dawnego kompleksu fabrycznego Izraela Poznańskiego.
Stare Miasto w Łodzi pokrywa się swym położeniem z centrum średniowiecznej osady miejskiej - miasteczka Łódź. Stare Miasto Łodzi zostało ulokowane przy rzece Łódce za sprawą króla Władysława Jagiełły w 1423 roku.
Pałac Izraela Poznańskiego - pałac fabrykancki z XIX w. znajdujący się w Łodzi.
Łódź, Ogrodowa 22
Kościół św. Józefa – kościół w Łodzi przy ul. Ogrodowej 22. Jest to najstarszy kościół w Łodzi, jedyna budowla pamiętająca czasy Łodzi rolniczej. Od 1910 roku kościół jest siedzibą parafii św. Józefa.
Ulica Zachodnia - ulica w środkowej części Łodzi, długości około 2,1 kilometra, biegnąca od węzła przy targowisku "Dolna" do ul. Zielonej, gdzie przechodzi w Al. Kościuszki.
Park Staromiejski (tzw. Park Śledzia) – park w Łodzi, położony pomiędzy ulicami Zachodnią, Ogrodową/Północną, Franciszkańską i Wolborską, przedzielony ul. Nowomiejską. Powierzchnia 17 ha.
Łódź, Legionów 21
Teatr Powszechny w Łodzi – łódzki teatr powstały w 1945 roku. Działalność zainaugurował premierą sztuki Partyzant Wsiewołoda Iwanowa.
Łódź, Stary Rynek
Stary Rynek – plac w środkowo-północnej części Łodzi.
Łódź, Gdańska 13
Muzeum Tradycji Niepodległościowych w Łodzi – muzeum samorządowe, gromadzące wszelkiego rodzaju pamiątki z zakresu "tradycji niepodległościowych", przede wszystkim z Łodzi, regionu łódzkiego oraz wybiórczo Polski.
Łódź, Plac Kościelny 8/10
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny – świątynia znajdująca się na placu Kościelnym w Łodzi. Jest siedzibą parafii WNMP. Kościół został wybudowany w latach 1888–1897 na miejscu kościoła św. Józefa, który został przeniesiony na ulicę Ogrodową.
Plac Kościelny w Łodzi – plac położony w najstarszej części Łodzi.
Łódź, Gdańska 18
Synagoga Ohel Jakow w Łodzi (z hebr. Namiot Jakuba) – nieistniejąca synagoga znajdująca się w Łodzi, przy dzisiejszej ulicy Gdańskiej 18.

Strony