Gmach Główny Uniwersytetu Ekonomicznego w Krakowie - Cmentarze

Kraków, Rakowicka 26
Cmentarz Rakowicki – jeden z największych cmentarzy w Krakowie o powierzchni 42 ha. Położony jest w całości na terenie Dzielnicy I Stare Miasto. Nazwa cmentarza pochodzi od nazwy drogi (obecnie ulicy Rakowickiej) wiodącej do odległej o 2 km dawnej wsi Rakowice.
Kraków, Rakowice, Rakowicka 26
Cmentarz wojenny nr 388 – Kraków-Rakowice – 3 kwatery, z których dwie mieszczą się na cmentarzu Rakowickim, a jedna na nekropolii wojskowej przy ulicy Prandoty. Inżynier Hans Mayr zaprojektował kwatery na cmentarzu Rakowickim, natomiast inżynier Hupert zaprojektował kwatery na nekropolii wojskowej.
Kraków, Biskupa Jana Prandoty 1
Cmentarz wojskowy – znajduje się w Krakowie na obszarze Dzielnicy I Stare Miasto, przy ul. Prandoty 1. Ma powierzchnię około 11 ha.
Cmentarz Mariacki – dawny cmentarz przykościelny przy kościele Mariackim na Starym Mieście w Krakowie. Został założony w 1222 r. w tym samym czasie co kościół, a zlikwidowany w 1796 r. ze względu na biskupi zakaz grzebania zmarłych w obrębie murów z 1795 r. oraz ze względu na wprowadzenie w 1797 r.
Kraków, Miodowa 55
Nowy cmentarz żydowski – kirkut znajdujący się przy ulicy Miodowej 55, na terenie krakowskiego Kazimierza.
Kraków, Miodowa 55
Cmentarz wojenny nr 387 - Kraków – zabytkowy austriacki cmentarz wojenny, zaprojektowany przez Hansa Mayra, znajdujący się na kirkucie przy ulicy Miodowej (Nowy cmentarz żydowski w Krakowie). Jeden z ponad 400 zachodniogalicyjskich cmentarzy wojennych zbudowanych przez Oddział Grobów Wojennych C.
Kraków, Szeroka 40
Stary cmentarz żydowski zwany również Cmentarzem Remuh (lub Remu) – najstarszy cmentarz żydowski w Krakowie i jeden z najstarszych w Europie, założony w 1535.
Kraków, Podgórze, Aleja Powstańców Śląskich 1
Cmentarz Podgórski (stary) – cmentarz na Wzgórzu Lasoty we wschodniej części zrębu Krzemionek Pogórskich, w Krakowie-Podgórzu przy al. Powstańców Śląskich 1. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych – województwo małopolskie (pol.). 30 września 2014. . s. 47.