Kamienica Wojciecha Kubarskiego - Atrakcje

0

Strony

Warszawa, al. Solidarności 105
Kamienica Jacobsona – zaprojektowana około 1780 roku według projektu Jakuba Fontana i Szymona Zuga na Alei „Solidarności” pod nr 105. Budynek prezentuje styl klasyczny. Profesor Marek Kwiatkowski w książce "Historia Warszawy XVII–XX w." podał wszystkich właścicieli tego budynku.
Warszawa, Aleja Solidarności 80
Kościół pw. Narodzenia Najświętszej Panny Marii (zwany też Kościołem Przesuwanym) znajduje się przy al. Solidarności 80 (dawniej ul. Leszno 32) w Warszawie w dzielnicy Śródmieście przy Trasie W-Z.
Warszawa, Aleja Solidarności 76a
Warszawa, Aleja Solidarności 93
Kamienica przy al.Solidarności 93 – zabytkowy budynek powstały w 1910 roku, z inicjatywy Michała Róga. Obecnie znajduje się tam Teatr Kamienica, którego właścicielem jest polski aktor Emilian Kamiński.
Warszawa, Aleja Solidarności 93
Telefon: +48 22 624 01 99
Teatr Kamienica – prywatny teatr dramatyczny w Warszawie, założony i prowadzony przez Emiliana Kamińskiego.
Warszawa, al. Solidarności 74
Kościół ewangelicko-reformowany w Warszawie – jeden z zabytkowych kościołów Warszawy. Jest siedzibą parafii Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP. Mieści się w dzielnicy Śródmieście, na osiedlu Muranów. ↑ Rejestr zabytków nieruchomych m. st. Warszawy. .
Warszawa, Śródmieście, Aleja Solidarności 74a
Pałac Działyńskich – warszawski pałac znajdujący się przy al. „Solidarności” 74a, za kościołem ewangelicko-reformowanym.
Ulica Nowolipie – dawna droga narolna utworzonej w XVII wieku jurydyki Nowolipie, należącej do klasztoru panien brygidek. Pierwotna nazwa ulicy to Nowo Lipie, na pamiątkę nazwy wsi Lipie, gdzie znajdowała się pierwsza siedziba zakonu. Nazwa ulicy została nadana oficjalnie w 1770.
Warszawa, Elektoralna 12
Szpital św. Ducha – warszawski szpital powstały w 1442 r. przy kościele św. Marcina (ul. Piwna). Założony przez ks. Annę Holszańską jako przytułek dla najuboższych. Następnie przeniesiony na ul. Elektoralną 12.
Warszawa, Elektoralna 14
Kamienica Józefa Frageta – dawna kamienica fabryczna mieszcząca się przy ul. Elektoralnej 14 na terenie warszawskiego osiedla Mirów, w dzielnicy Śródmieście. Została wybudowana ok.
Warszawa, Elektoralna
Ulica Elektoralna w Warszawie – jedna z ulic warszawskiego Śródmieścia oraz Woli, biegnąca od Placu Bankowego do ul. Chłodnej.
Warszawski Pałac Komisji Rządowej Przychodu i Skarbu w Warszawie znajduje się przy placu Bankowym 3/5.
Warszawa, Generała Władysława Andersa 1
Kino Muranów − kino wybudowane po II wojnie światowej (teren ten w czasie okupacji wchodził w obręb getta) w Śródmieściu Warszawy na Muranowie, u zbiegu ul. Andersa i al. Solidarności (w pobliżu placu Bankowego i stacji metra Ratusz Arsenał).
Warszawa, Elektoralna 2
Telefon: +48 22 581 93 99
Budynek Głównego Urzędu Miar w Warszawie – budynek w Warszawie przy ul. Elektoralnej 2 będący siedzibą Głównego Urzędu Miar.
Warszawa, Al. Solidarności 127
Sąd Okręgowy w Warszawie – organ wymiaru sprawiedliwości powołany do rozstrzygania spraw sądowych I instancji i II instancji, mieszczący się w Warszawie w budynku przy al. Solidarności 127 (adres przedwojenny ulica Leszno 53/55).
Plac Bankowy (w latach 1951–1989 plac Dzierżyńskiego) – jeden z głównych placów Warszawy.
Pałac Ministra Skarbu zwany także Pałacem Ministrów Skarbu − pałac znajdujący się w Warszawie przy placu Bankowym 3/5.
Pomnik Feliksa Dzierżyńskiego w Warszawie – nieistniejący obecnie pomnik Feliksa Dzierżyńskiego stojący w latach 1951-1989 na placu Bankowym w Warszawie, wówczas przemianowanym na plac Feliksa Dzierżyńskiego.

Strony