Kamienica przy Senatorskiej 5 - Pałace

Strony

Pałac Małachowskich – pałac w Warszawie, wzniesiony w stylu barokowym w poł. XVIII wieku, zlokalizowany przy ul. Senatorskiej 11 po północnej stronie ulicy Miodowej, pomiędzy Senatorską a Krakowskim Przedmieściem.
Pałac Biskupów Krakowskich – pałac znajdujący się przy ul. Miodowej 5 w Warszawie (róg ul. Senatorskiej).
Pałac Branickich – pałac znajdujący się w Warszawie przy ul. Miodowej 6. Oficyny pałacu są przypisane do ul. Podwale (nr 3 i 5). Wybudowany w bezpośrednim sąsiedztwie Zamku Królewskiego, należał do najbogatszych rezydencji magnackich w stolicy.
Pałac Szaniawskich mieści się w Warszawie przy ulicy Miodowej 8.
Pałac Prymasowski mieści się w Warszawie przy ulicy Senatorskiej 13/15.
Pałac Młodziejowskich (zwany także pałacem Młodziejowskiego lub Morsztynów) – pałac znajdujący się w Warszawie w dzielnicy Śródmieście, przy ulicy Miodowej 10 (z oficynami od strony ulicy Podwale 7).
Zamek Królewski w Warszawie – barokowo-klasycystyczny zamek królewski znajdujący się w Warszawie przy placu Zamkowym 4. Pełni funkcje muzealne i reprezentacyjne. Pierwotnie rezydencja książąt mazowieckich, a od XVI wieku siedziba władz I Rzeczypospolitej: króla i Sejmu (Izby Poselskiej i Senatu).
Pałac Dembińskich – zabytkowy budynek pochodzący z XVIII w. Znajduje się w Warszawie, przy ulicy Senatorskiej 12. Położony jest pomiędzy Pałacem Małachowskich a Pałacem Blanka.
Pałac Pod Blachą w Warszawie – późnobarokowy pałac, zbudowany w latach 1720-1730 przez Jakuba Fontanę u podnóża Zamku Królewskiego w Warszawie.
Warszawa, Śródmieście, Mariensztat, Krakowskie Przedmieście 62
Pałac Kazanowskich – pierwotnie renesansowy pałac zbudowany w pierwszej połowie XVII wieku, przekształcony po 1663 w klasztor i kościół zakonu karmelitanek bosych. Od 1818 siedziba Towarzystwa Dobroczynności Res Sacra Miser, a od 1989 – Towarzystwa Charytatywnego Caritas A.W.
Pałac Dziekana – jedyny budynek znajdujący się przy ulicy Dziekania na Starym Mieście w Warszawie. Ulicę tę wytyczono wzdłuż południowego boku katedry św. Jana Chrzciciela.
Pałac Chodkiewiczów – rokokowo-klasycystyczny pałac przyuliczny znajdujący się w Warszawie przy ul. Miodowej 14.
Pałac Blanka – barokowy pałac wzniesiony w latach 1762–1764, znajdujący się przy ul. Senatorskiej 14 w Warszawie.
Pałac Paca-Radziwiłłów – pałac w stylu późnoklasycystycznym znajdujący się w Warszawie przy ul. Miodowej 15.
Pałac Jabłonowskich – pałac w Warszawie, zlokalizowany w Śródmieściu przy placu Teatralnym pod adresem ul. Senatorska 14/16, wzniesiony w XVIII wieku, rozebrany przez władze komunistyczne w 1952 roku i przykryty brukiem, zrekonstruowany według projektu Lecha Klajnerta w 1997 roku.
Pałac Borchów (Arcybiskupi) – pałac w Warszawie, zlokalizowany przy ul. Miodowej 17-19, zbudowany w XVIII wieku w miejscu wcześniejszego dworu z XVII wieku, obecnie w stylu barokowo-klasycystycznym.
Warszawa, Śródmieście, Krakowskie Przedmieście 25
Telefon: +48 22 4649200
Pałac Wesslów (Pałac Ostrowskich, Poczta Saska) – pałac znajdujący się przy ul. Krakowskie Przedmieście 25 w Warszawie.
Pałac Raczyńskich – pałac znajdujący się na Nowym Mieście w Warszawie przy ul. Długiej 7, położony pomiędzy ulicami: Długą, Kilińskiego, Podwale oraz budynkami dawnego klasztoru paulinów.
Warszawa, Śródmieście, Krakowskie Przedmieście 46/48
Pałac Prezydencki w Warszawie (wcześniejsze nazwy: Koniecpolskich, Radziwiłłów, Lubomirskich, Namiestnikowski, Rady Ministrów) – zabytkowy pałac w Śródmieściu Warszawy przy ul. Krakowskie Przedmieście 46/48. Od 1994 oficjalna siedziba Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej.

Strony