Klasztor paulinów na Podjasnogórskiej - Religia

0

Strony

Częstochowa, Św. Barbary 51
Kościół św. Barbary i św. Andrzeja Apostoła w Częstochowie, znany bardziej jako Kościół św. Barbary – zabytkowy, rzymskokatolicki kościół parafiany znajdujący się u zbiegu ulic św. Barbary i św. Augustyna, ok. 1 km na południe do Jasnej Góry.
Częstochowa, Ojca Augustyna Kordeckiego 2
Jasna Góra (łac. Mons Clara) – sanktuarium, zespół klasztorny zakonu paulinów w Częstochowie, położony na wzgórzu Jasna Góra, którego nazwa pochodzi od nazwy klasztoru.
Bazylika jasnogórska, Bazylika Znalezienia Krzyża Świętego i Narodzenia Najświętszej Maryi Panny – bazylika będąca główną częścią zespołu klasztornego na Jasnej Górze w Częstochowie. Usytuowana jest pomiędzy kruchtą prowadzącą do kaplicy św. Antoniego z Padwy, a dziedzińcem głównym klasztoru.
Częstochowa, Kordeckiego 2
Kaplica Matki Boskiej Częstochowskiej, nazywana również Kaplicą Cudownego Obrazu – świątynia znajdująca się na Jasnej Górze, w Częstochowie. Nazwa pochodzi od znajdującego się w kaplicy, uznawanego przez kościół katolicki i prawosławny za cudowny, Obraz Matki Boskiej Częstochowskiej.
Częstochowa, Juliusza Słowackiego 19/21
Parafia Najświętszej Maryi Panny Zwycięskiej w Częstochowie – Parafię erygował 7.05.1957 r. biskup Zdzisław Goliński wydzielając jej teren z parafii św. Rodziny. Pierwszym jej administratorem i organizatorem był ks. Franciszek Musiel, późniejszy biskup pomocniczy.
Częstochowa, Generała Mieczysława Dąbkowskiego 42
Parafia Świętego Stanisława Kostki w Częstochowie - rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie Częstochowa - św. Zygmunta, archidiecezji częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1957.
Częstochowa, Rynek Wieluński 29
Kościół Pana Jezusa Konającego w Częstochowie – kościół filialny parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie, usytuowany przy północnej pierzei Rynku Wieluńskiego, pod numerem 29, który do 1826 roku był centralnym miejscem miasta Częstochówki (Nowej Częstochowy).
Częstochowa, Aleja Najświętszej Maryi Panny 56a
Kościół Najświętszego Imienia Maryi w Częstochowie – kościół rektoralny znajdujący się w Częstochowie, przy Alei Najświętszej Maryi Panny 56.
Kościół Ewangelicko-Augsburski Wniebowstąpienia Pańskiego w Częstochowie – kościół parafii Ewangelicko-Augsburskiej. Mieści się przy skrzyżowaniu ulicy Śląskiej z ulicą Mikołaja Kopernika.
Częstochowa, Aleja Najświętszej Maryi Panny 56
IV Liceum Ogólnokształcące im. Henryka Sienkiewicza w Częstochowie, gwarowo zwane również jako Sienkiewicz i Sieniu – najstarsza szkoła średnia w Częstochowie, mieszcząca się przy Alei Najświętszej Maryi Panny 56.
Cerkiew pod wezwaniem Częstochowskiej Ikony Matki Bożej w Częstochowie – nowoczesna prawosławna cerkiew parafialna. Należy do dekanatu Kraków diecezji łódzko-poznańskiej Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego. Cerkiew mieści się przy skrzyżowaniu ulicy Mikołaja Kopernika z ul. Śląską.
Częstochowa, Generała Władysława Sikorskiego 85
Parafia Podwyższenia Krzyża Świętego w Częstochowie – rzymskokatolicka parafia w Częstochowie położona w dekanacie Częstochowa - Podwyższenia Krzyża Świętego w archidiecezji częstochowskiej.
Częstochowa, Kościelna 53/63
Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Częstochowie – rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie Częstochowa - św. Antoniego z Padwy, archidiecezji częstochowskiej w Polsce, erygowana w 1957. Prowadzą ją salezjanie.
Częstochowa, Adama Mickiewicza 5/17
Parafia św. Andrzeja Świerada i Benedykta Pustelników w Częstochowie – rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie Częstochowa – św. Zygmunta, archidiecezji częstochowskiej. Erygowana w 1991 roku.
Częstochowa, Plac Władysława Biegańskiego 44
Kościół św. Jakuba w Częstochowie to kościół w częstochowskim śródmieściu. Znajduje się przy Placu Władysława Biegańskiego.
Częstochowa, Stanisława Orzechowskiego 1/5
Rzymskokatolicka Parafia pw. Narodzenia Pańskiego w Częstochowie – rzymskokatolicka parafia, położona w dekanacie Częstochowa - św. Zygmunta, archidiecezji częstochowskiej w Polsce, erygowana w 2000 r.

Strony