Kolumna Electio Viritim - Rozrywka

Strony

Warszawa, Grzybowska 88
Muzeum Nurkowania – muzeum utworzone przy Warszawskim Klubie Płetwonurków znajdujące się przy ul. Grzybowskiej 88 w Warszawie.
Warszawa, Dzielna 24/26
Muzeum Więzienia "Pawiak" – muzeum stanowiące upamiętnienie więzienia Pawiak, działającego w latach okupacji niemieckiej 1939-1944. Jest oddziałem Muzeum Niepodległości. Zostało otwarte zostało 28 listopada 1965 roku. Jego filią jest Mauzoleum Walki i Męczeństwa w al. Szucha 25.
Warszawa
Telefon: +48225397905
Muzeum Powstania Warszawskiego – muzeum historyczne w Warszawie, samorządowa instytucja kultury m.st. Warszawy, założone w 1983 jako Muzeum i Archiwum Powstania Warszawskiego. Zostało otwarte w 2004 i wpisane do Państwowego Rejestru Muzeów (nr 81) w 2005.
Warszawa, Marcina Kasprzaka 25B
Muzeum Gazownictwa – muzeum w dzielnicy Wola w Warszawie, przy ul. Kasprzaka 25. Placówka znajduje się na terenie Gazowni Warszawskiej, w dawnym budynku aparatowni i tłoczni gazu, która wiele lat temu służyła sprężaniu gazu i przesyłaniu go kolektorami do odbiorców.
Warszawa, Mordechaja Anielewicza 6
Muzeum Historii Żydów Polskich (MHŻP) – placówka muzealna poświęcona historii i kulturze polskich Żydów, której siedziba znajduje się na warszawskim Muranowie przy ul. Anielewicza 6 obok pomnika Bohaterów Getta w Warszawie.
Warszawa, Żelazna 51
Muzeum Przemysłu w Warszawie - nieistniejący oddział Muzeum Techniki w Warszawie. Muzeum zostało otwarte w 1982, mieściło się w zabytkowej fabryce Norblinów przy ulicy Żelaznej 51/53 na Woli. W 2007 roku teren dawnej fabryki zmienił właściciela, a 2 czerwca 2008 muzeum zakończyło swoją działalność.
Warszawa, Aleja Solidarności 93
Telefon: +48 22 624 01 99
Teatr Kamienica – prywatny teatr dramatyczny w Warszawie, założony i prowadzony przez Emiliana Kamińskiego.
Warszawa, Generała Władysława Andersa 1
Kino Muranów − kino wybudowane po II wojnie światowej (teren ten w czasie okupacji wchodził w obręb getta) w Śródmieściu Warszawy na Muranowie, u zbiegu ul. Andersa i al. Solidarności (w pobliżu placu Bankowego i stacji metra Ratusz Arsenał).
Warszawa, Długa 52
Telefon: 22 831 15 37
Państwowe Muzeum Archeologiczne (PMA) w Warszawie – muzeum poświęcone archeologii, zlokalizowane w Warszawie w dzielnicy Śródmieście przy ul. Długiej 52, od 1958 roku z siedzibą w historycznym budynku warszawskiego arsenału.
Warszawa, Srebrna 12
Muzeum Woli - muzeum w Warszawie w dzielnicy Wola zajmujące się dokumentowaniem historii tej dzielnicy. Utworzone z inicjatywy Oddziału Wola Towarzystwa Przyjaciół Warszawy w 1974. Oddział Muzeum Warszawy.
Warszawa, Towarowa 1
Telefon: +48 226200480
Muzeum Kolejnictwa w Warszawie mieści się w budynku byłego Dworca PKP Warszawa Główna Osobowa, nieopodal stacji PKP Warszawa Ochota.
Warszawa, Plac Bankowy 1
Muzeum Kolekcji Jana Pawła II zbioru państwa Zbigniewa Karola (1919-1998) i Janiny (1928) Porczyńskich w Warszawie założone zostało w 1986 r. Kolekcję państwo Porczyńscy gromadzili od roku 1981. W Warszawie obrazy zostały pokazane po raz pierwszy w Muzeum Archidiecezji Warszawskiej 5 listopada 1987.
Warszawa, Aleja Solidarności 79
Żydowski Instytut Historyczny im. Emanuela Ringelbluma (ŻIH) z siedzibą w Warszawie zajmuje się badaniami nad dziejami i kulturą Żydów w Polsce.
Warszawa, Marszałkowska 115
Teatr CAPITOL – prywatny teatr w Warszawie mieszczący się przy ul. Marszałkowskiej 115, prowadzony przez Annę Gornostaj i Stanisława Mączyńskiego.
Warszawa, Grzybowska 3
Muzeum Erotyki w Warszawie – jedyne w Polsce (prywatne, działające od 2011) i jedno z nielicznych w Europie skupiające erotyczne przedmioty ze wszystkich kontynentów. Zlokalizowane w okolicach Ogrodu Saskiego w Warszawie. Zamknięte w styczniu 2012.
Warszawa, Aleja Solidarności 62
Muzeum Niepodległości w Warszawie – muzeum powstałe 30 stycznia 1990 r. jako Muzeum Historii Polskich Ruchów Niepodległościowych i Społecznych, w wyniku przekształcenia Muzeum Historii Polskiego Ruchu Rewolucyjnego.
Warszawa, Plac Grzybowski 12/16
Teatr Żydowski im. Estery Racheli i Idy Kamińskich w Warszawie – teatr w Warszawie, wystawiający sztuki w dwóch językach: jidysz i polskim. Jest jedynym współcześnie działającym teatrem żydowskim w Polsce i jedynym na świecie stałym teatrem wystawiający sztuki w języku jidysz.
Warszawa, Senatorska 35
Muzeum Historii Polski w Warszawie – muzeum, którego zadaniem jest zaprezentowanie najważniejszych wydarzeń polskiej historii, ze szczególnym uwzględnieniem polskich tradycji wolnościowych.

Strony