Most Długi - Atrakcje

0

Strony

Most Długi im. Sobieskiego – most nad Odrą Zachodnią w Szczecinie łączący część miasta leżącą na Łasztowni z centrum. Pełni bardzo istotną rolę komunikacyjną
Szczecin, Franciszkańska 9
Kościół św. Jana Ewangelisty w Szczecinie – gotycki, nieorientowany kościół pofranciszkański przy ul. Św. Ducha 9 w Szczecinie. Jest jedynym zachowanym obiektem dawnego gotyckiego, franciszkańskiego kompleksu klasztornego. Kościół znajduje się na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego.
Szczecin, Rynek Sienny
Rynek Sienny w Szczecinie – główny plac staromiejski w formie rynku w dzielnicy Śródmieście na osiedlu Stare Miasto. Plac otaczają ulice Sienna oraz Mściwoja II, do placu dochodzi również ulica Osiek. Nazwa rynku pochodzi od siana, którym tam handlowano.
Szczecin, Rynek Sienny 8
Ratusz staromiejski w Szczecinie - wzniesiony przy Rynku Siennym, dziś przy ulicy Księcia Mściwoja II 8.
Szczecin, Świętego Ducha 1
Kamienica Loitzów (niem. Schweitzerhof) - jeden z najbardziej znanych i najcenniejszych zabytków Szczecina z epoki późnego gotyku, jeden z niewielu budynków dawnego budownictwa mieszczańskiego w mieście.
Szczecin, Św. Ducha 1a
Koszary Bramy Ślimaczej – znajdują się w Szczecinie przy obecnej ul. Św. Ducha 1a u zbiegu z ul. Dworcową.
Szczecin, Śródmieście, Świętego Jakuba 5
Telefon: (091) 4-330-595
Bazylika archikatedralna świętego Jakuba – najważniejszy kościół miasta Szczecina. Zlokalizowany na Starym Mieście, ul. Kard. Wyszyńskiego 19. Drugi po Bazylice licheńskiej pod względem wysokości istniejący kościół w Polsce.
Plac Tobrucki (do 1945 niem. Marktplatz) – skwer w Szczecinie pomiędzy ul. Dworcową, św. Ducha a Nową. Na placu znajduje się Pomnik z Kotwicą, na którym przed wojną stała rzeźba Sediny i Czerwony Ratusz oraz dworzec PKS (Plac Grodnicki) Od placu odchodzą: ul. Nowa, ul. Dworcowa, ul. Świętopełka, ul.
Szczecin, Świętego Floriana
Kościół Świętej Trójcy w Szczecinie – jest budowlą neogotycką zaprojektowaną przez szczecińskiego architekta Wilhelma Meyera-Schwartau.
Zamek Książąt Pomorskich – renesansowy zamek usytuowany na Wzgórzu Zamkowym w Szczecinie, w sąsiedztwie Odry, historyczna siedziba rodu Gryfitów, władców księstwa Pomerania, oraz nazwa instytucji kultury, administrującej Zamkiem (niegdyś Wojewódzki Dom Kultury).
Stajnia książęca - zabytkowa budowla z około 1600 roku. Pierwotnie na piętrze mieścił się magazyn obroku. Część dolna służyła jako stajnia i ujeżdżalnia. Budynek położony jest przy ulicy Rycerskiej 3, tuż obok Zamku Książąt Pomorskich w Szczecinie.
Baszta Panieńska (niem. Frauenturm) także Baszta Siedmiu Płaszczy (niem. Sieben Mänteln Turm) – budowla zlokalizowana jest w pobliżu Odry u stóp Zamku Książąt Pomorskich przy ulicy Panieńskiej 47 w Szczecinie. Wpisana do rejestru zabytków pod nr 8 z 11 czerwca 1954 roku.
Szczecin, Dworcowa 9a
Nowa Synagoga w Szczecinie − nieistniejąca obecnie synagoga, znajdująca się niegdyś w Szczecinie, przy Grüne Schanze (obecnie jest to działka przy ulicy Dworcowej 9a).
Posąg Flory w Szczecinie − barokowy pomnik usytuowany na Placu Orła Białego, przedstawiający Florę, rzymską boginię urodzaju i wiosny.
Plac Orła Białego (niem. Rossmarkt) - plac na szczecińskim Starym Mieście, znany historycznie jako Rynek Koński (Roßmarkt), bowiem w jego połudnowo-zachodniej części już w średniowieczu, znajdował się młyn koński.

Strony