Muzeum Erotyki - Religia

Strony

Synagoga im. Zalmana i Rywki Małżonków Nożyków w Warszawie – jedyna czynna przedwojenna synagoga w Warszawie, która przetrwała II wojnę światową, znajdująca się przy ulicy Twardej 6.
Warszawa, pl. Grzybowski 3/5
Kościół Wszystkich Świętych – kościół rzymskokatolicki znajdujący się przy pl. Grzybowskim 3/5 w Warszawie, siedziba parafii Wszystkich Świętych w Warszawie.
Warszawa, pl. Małachowskiego 1
Kościół Św. Trójcy w Warszawie – główny kościół parafii ewangelicko-augsburskiej św. Trójcy w Warszawie. Budynek kościoła (pl. Małachowskiego 1) mierzy 58 m, a średnica rotundy wynosi 33,4 m.
Warszawa, Chłodna 21
Kościół parafialny pw. św. Karola Boromeusza w Warszawie znajduje się przy ul. Chłodnej 21 na Mirowie. Wybudowany w latach 1841-1849 w stylu neorenesansowym według projektu Henryka Marconiego.
Warszawa, Senatorska 29/31
Kościół św. Antoniego Padewskiego znajduje się na warszawskim Śródmieście) przy ulicy Senatorskiej 31/33.
Warszawa, Waliców 25
I Zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów w Warszawie – zbór Kościoła Chrześcijan Baptystów znajdujący się w Warszawie, przy ulicy Waliców 25. Należy do okręgu centralnego Kościoła Chrześcijan Baptystów w RP, liczy około 400 wiernych.
Warszawa, Aleja Solidarności 80
Kościół pw. Narodzenia Najświętszej Panny Marii (zwany też Kościołem Przesuwanym) znajduje się przy al. Solidarności 80 (dawniej ul. Leszno 32) w Warszawie w dzielnicy Śródmieście przy Trasie W-Z.
Warszawa, al. Solidarności 74
Kościół ewangelicko-reformowany w Warszawie – jeden z zabytkowych kościołów Warszawy. Jest siedzibą parafii Kościoła Ewangelicko-Reformowanego w RP. Mieści się w dzielnicy Śródmieście, na osiedlu Muranów. ↑ Rejestr zabytków nieruchomych m. st. Warszawy. .
Warszawa, Plac Teatralny 18 B
Kościół św. Brata Alberta i św. Andrzeja Apostoła – usytuowany w Warszawie w dzielnicy Śródmieście przy placu Teatralnym jest oficjalną świątynią środowisk twórczych. Pod względem powierzchni jest to najmniejszy kościół w stolicy. W środku znajdują się relikwie św. Alberta, św. Andrzeja, a także św.
Warszawa, Długa 52
Synagoga w Arsenale w Warszawie – dom modlitwy, który znajdował się w Warszawie, w budynku Arsenału Królewskiego przy ulicy Długiej 52.
Warszawa, Śródmieście, Krakowskie Przedmieście 3
Kościół Świętego Krzyża znajduje się przy Krakowskim Przedmieściu 3 w Warszawie w dzielnicy Śródmieście. Jest własnością księży misjonarzy (Zgromadzenie Księży Misjonarzy świętego Wincentego á Paulo).
Warszawa, Krakowskie Przedmieście 34
Kościół Wizytek w Warszawie, pod wezwaniem Opieki św. Józefa Oblubieńca Niepokalanej Bogurodzicy Maryi – późnobarokowy kościół, zbudowany w 1728–1761 według projektu Karola Baya, zlokalizowany w dzielnicy Śródmieście przy ulicy Krakowskie Przedmieście 34. Należy do parafii pod wezwaniem św. Krzyża.
Warszawa, Nowogrodzka 51
Cmentarz Świętokrzyski – nieistniejący obecnie cmentarz katolicki w Warszawie, który zajmował obszar 14.971,77 m². Położony był pomiędzy obecnymi ulicami Marszałkowską, Nowogrodzką, Emilii Plater i Wspólną.
Warszawa, Krakowskie Przedmieście 34
Warszawa, Krakowskie Przedmieście 54
Kościół Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny i św. Józefa Oblubieńca (Kościół karmelitów bosych, kościół pokarmelicki, kościół seminaryjny) – kościół znajdujący się w Warszawie przy ul. Krakowskie Przedmieście 52/54, była prokatedra Archidiecezji warszawskiej w latach 1944-1956.
Warszawa, Miodowa 13
Kościół Przemienienia Pańskiego - usytuowany w Warszawie przy ulicy Miodowej barokowy kościół ojców kapucynów, zlokalizowany w dzielnicy Śródmieście.
Warszawa, Śródmieście, Mariensztat, Krakowskie Przedmieście 62
Pałac Kazanowskich – pierwotnie renesansowy pałac zbudowany w pierwszej połowie XVII wieku, przekształcony po 1663 w klasztor i kościół zakonu karmelitanek bosych. Od 1818 siedziba Towarzystwa Dobroczynności Res Sacra Miser, a od 1989 – Towarzystwa Charytatywnego Caritas A.W.

Strony