Muzeum Woli - muzeum w Warszawie w dzielnicy Wola zajmujące się dokumentowaniem historii tej dzielnicy. Utworzone z inicjatywy Oddziału Wola Towarzystwa Przyjaciół Warszawy w 1974. Oddział Muzeum Warszawy.
Warta Tower została zbudowana przy ulicy Chmielnej w Warszawie, tuż nad wykopem średnicowej linii kolejowej. Ma 82 metry wysokości i 22 kondygnacje. Powstała w 2000 roku, a jej właścicielem i głównym inwestorem jest znana firma ubezpieczeniowa TUiR Warta. Znajduje się tu jej główna siedziba.
Pomnik ewakuacji bojowników getta warszawskiego – monument znajdujący się przy ul. Prostej 51 na warszawskiej Woli, upamiętniający ewakuację grupy żydowskich powstańców z warszawskiego getta na stronę „aryjską” w maju 1943.
Kamienica Wolfa Krongolda – kamienica zbudowana w latach 1896-1899 na warszawskiej Woli, zaprojektowana przez Bronisława Brochwicza-Rogoyskiego. Ze względu na liczbę zamieszkujących ją osób nazywana była pekinem.
Millennium Plaza (dawniej Reform Plaza) - wieżowiec przy warszawskim Placu Artura Zawiszy w zachodniej części Alej Jerozolimskich, zbudowany pod koniec 1999. Zaprojektowany i wzniesiony przez kontrowersyjnego tureckiego architekta i biznesmena Vahapa Toya.
Muzeum Przemysłu w Warszawie - nieistniejący oddział Muzeum Techniki w Warszawie. Muzeum zostało otwarte w 1982, mieściło się w zabytkowej fabryce Norblinów przy ulicy Żelaznej 51/53 na Woli.
W 2007 roku teren dawnej fabryki zmienił właściciela, a 2 czerwca 2008 muzeum zakończyło swoją działalność.
Plac Sokratesa Starynkiewicza – plac w Warszawie w dzielnicy Ochota. Nazwany dla upamiętnienia Sokratesa Starynkiewicza pełniącego obowiązki prezydenta Warszawy w latach 1875-1892.
Ulica Twarda – jedna z ulic warszawskiego Śródmieścia i Woli. Ma długość ok. 1,5 km.
Nazwa, nadana oficjalnie w 1770, nawiązywała do twardego podłoża ulicy, która biegła po grobli wśród podmokłych terenów.