Plac Nowy - Cmentarze

Kraków, Szeroka 40
Stary cmentarz żydowski zwany również Cmentarzem Remuh (lub Remu) – najstarszy cmentarz żydowski w Krakowie i jeden z najstarszych w Europie, założony w 1535.
Kraków, Miodowa 55
Nowy cmentarz żydowski – kirkut znajdujący się przy ulicy Miodowej 55, na terenie krakowskiego Kazimierza.
Kraków, Miodowa 55
Cmentarz wojenny nr 387 - Kraków – zabytkowy austriacki cmentarz wojenny, zaprojektowany przez Hansa Mayra, znajdujący się na kirkucie przy ulicy Miodowej (Nowy cmentarz żydowski w Krakowie). Jeden z ponad 400 zachodniogalicyjskich cmentarzy wojennych zbudowanych przez Oddział Grobów Wojennych C.
Cmentarz Mariacki – dawny cmentarz przykościelny przy kościele Mariackim na Starym Mieście w Krakowie. Został założony w 1222 r. w tym samym czasie co kościół, a zlikwidowany w 1796 r. ze względu na biskupi zakaz grzebania zmarłych w obrębie murów z 1795 r. oraz ze względu na wprowadzenie w 1797 r.
Kraków, Podgórze, Aleja Powstańców Śląskich 1
Cmentarz Podgórski (stary) – cmentarz na Wzgórzu Lasoty we wschodniej części zrębu Krzemionek Pogórskich, w Krakowie-Podgórzu przy al. Powstańców Śląskich 1. ↑ Narodowy Instytut Dziedzictwa: Rejestr zabytków nieruchomych – województwo małopolskie (pol.). 30 września 2014. . s. 47.
Kraków, Wapienna 13
Cmentarz Podgórski (nowy) – krakowski cmentarz komunalny, położony u stóp kopca Krakusa przy ul. Wapiennej.
Kraków, Wapienna 13
Cmentarz wojenny nr 386 - Podgórze Austriacki cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej wybudowany przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie i znajdujący się na terenie jego okręgu XI Twierdza Kraków.
Kraków, Jerozolimska 25
Podgórski cmentarz żydowski (stary) w Krakowie – cmentarz żydowski znajdujący się w Krakowie w dzielnicy Podgórze przy ulicy Jerozolimskiej 25. Cmentarz zajmuje powierzchnię kilku hektarów i obecnie znajduje się na nim tylko jeden nagrobek.
Kraków, Jerozolimska 25
Cmentarz wojenny nr 385 – Podgórze – austriacki cmentarz wojenny z okresu I wojny światowej wybudowany przez Oddział Grobów Wojennych C. i K. Komendantury Wojskowej w Krakowie i znajdujący się na terenie jego okręgu XI Twierdza Kraków.
Kraków, Rakowice, Rakowicka 26
Cmentarz wojenny nr 388 – Kraków-Rakowice – 3 kwatery, z których dwie mieszczą się na cmentarzu Rakowickim, a jedna na nekropolii wojskowej przy ulicy Prandoty. Inżynier Hans Mayr zaprojektował kwatery na cmentarzu Rakowickim, natomiast inżynier Hupert zaprojektował kwatery na nekropolii wojskowej.
Podgórski Cmentarz żydowski nowy zwany także Cmentarzem Abrahama – kirkut znajdujący się w Krakowie w dzielnicy XIII, w Podgórzu przy ulicy Abrahama 3. Cmentarz zajmuje powierzchnię kilku hektarów i obecnie nie znajduje się na nim żaden nagrobek.
Kraków, Rakowicka 26
Cmentarz Rakowicki – jeden z największych cmentarzy w Krakowie o powierzchni 42 ha. Położony jest w całości na terenie Dzielnicy I Stare Miasto. Nazwa cmentarza pochodzi od nazwy drogi (obecnie ulicy Rakowickiej) wiodącej do odległej o 2 km dawnej wsi Rakowice.
Kraków, Aleja Jerzego Waszyngtona 8
Cmentarz Salwatorski – cmentarz położony na zachód od Salwatora w dzielnicy VII Krakowa, przy Alei Waszyngtona.
Kraków, Biskupa Jana Prandoty 1
Cmentarz wojskowy – znajduje się w Krakowie na obszarze Dzielnicy I Stare Miasto, przy ul. Prandoty 1. Ma powierzchnię około 11 ha.