Pomnik Fryderyka Chopina w Krakowie - Atrakcje

0

Strony

Pomnik Fryderyka Chopina – pomnik polskiego pianisty i kompozytora Fryderyka Chopina na Plantach w Krakowie.
Kraków, al. 3 Maja
Park Jordana – park w Krakowie, położony przy al. 3 Maja, w bezpośrednim sąsiedztwie Błoń, Miasteczka Studenckiego AGH i Stadionu Miejskiego.
Kraków, Romana Ingardena 6
Muzeum Antropologiczne Uniwersytetu Jagiellońskiego – muzeum mieszczące się w budynku Instytut Zoologii UJ przy ul. Ingardena 6 w Krakowie. Zbiory gromadzone są od drugiej połowy XIX wieku. Eksponowane są tutaj:
Kraków, Oleandry 2A
Muzeum Geologiczne Instytutu Nauk Geologicznych Uniwersytetu Jagiellońskiego – muzeum mieszczące się w budynku Instytutu Nauk Geologicznych UJ przy ul. Oleandry 2A w Krakowie. Specyfikę tego muzeum stanowią bardzo rozbudowane ekspozycje skamieniałości śladowych oraz struktur sedymentacyjnych.
Kraków, Oleandry 2a
Collegium Geologicum im. Mariana Książkiewicza - budynek Uniwersytetu Jagiellońskiego przy ulicy Oleandry 2a w Krakowie.
Kraków, Al. 3 Maja 7
Muzeum Czynu Niepodległościowego – muzeum mieszczące się w Domu im. Józefa Piłsudskiego w krakowskich Oleandrach, w miejscu z którego 6 sierpnia 1914 wyruszyła na tereny zaboru rosyjskiego Pierwsza Kompania Kadrowa Józefa Piłsudskiego.
Kraków, Al. Mickiewicza 22
Biblioteka Jagiellońska (BJ, tzw. Jagiellonka) – główna biblioteka Uniwersytetu Jagiellońskiego, która wraz z Biblioteką Medyczną Collegium Medicum oraz bibliotekami wydziałowymi i instytutowymi tworzy system biblioteczno-informacyjny UJ.
Kraków, Aleja Adama Mickiewicza 30
Akademia Górniczo-Hutnicza im.
Kraków, al. Mickiewicza 30
Muzeum Geologiczne Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie – muzeum geologiczne działające w ramach Wydziału Geologii, Geofizyki i Ochrony Środowiska Akademii Górniczo-Hutniczej.
Kraków, Aleja Adama Mickiewicza 30
Muzeum Historii AGH i Techniki – uczelniane muzeum działające od roku 1960 w ramach powstałej trzy lata wcześniej jednostki "Ośrodek Historii Techniki z Muzeum AGH". Eksponaty muzealne pogrupowane są w cztery działy: Dział historii rzemiosła i przemysłu Modelarium urządzeń górniczych i hutniczych
Kraków, Al. 3 Maja 1
Gmach Główny Muzeum Narodowego w Krakowie – budynek przy alei 3 Maja 1, wzniesiony w latach 1934-1989. Mieści trzy wystawy stałe Muzeum Narodowego w Krakowie: Broń i Barwa w Polsce, Galeria Rzemiosła Artystycznego oraz Galeria Sztuki Polskiej XX wieku.
Kraków, Aleja 3 Maja 1
Muzeum Narodowe w Krakowie – muzeum utworzone przez Radę Miasta Krakowa uchwałą z 7 października 1879, wpisane do Państwowego Rejestru Muzeów.
Kraków, Krupnicza 42
Willa Marii Lewalskiej – budynek znajdujący się w Krakowie przy ul. Krupniczej 42. Zbudowany w latach 1923-1924. Styl – historyzm. Zaprojektowany przez Ludwika Wojtyczkę, ale Izydor Goldberg dokonał poprawek w projekcie elewacji domu.
Pomnik Stanisława Wyspiańskiego – pomnik znajdujący się w Krakowie na niewielkim skwerze przed Gmachem Głównym Muzeum Narodowego przy Alei 3 Maja 1.
Ulica Czarnowiejska – ulica w Krakowie, będąca kontynuacją ulicy Nawojki, za Alejami Trzech Wieszczów przechodząca w ulicę Dolnych Młynów.
Kraków, al. Foscha - rz. Rudawa - ul. Piastowska -al. 3 Maja
Błonia – rozległa łąka, dawne pastwisko gminne, o powierzchni 48 ha i obwodzie ok. 3587 metrów, położona w Krakowie, w pobliżu historycznego centrum. Współczesne Błonia będące zaledwie częścią dawnych, wielkich Błoń, zamknięte są w trójkącie ulic: Focha, 3 Maja oraz Piastowskiej.

Strony