Ulica Gąsiorowskich - Przyroda

Strony

Poznań, Matejki 18
Park Wilsona w Poznaniu – jeden z poznańskich parków.
Poznań, Jana Matejki 18
Palmiarnia Poznańska – dydaktyczno-wystawowa placówka botaniczna znajdująca się w poznańskim Parku Wilsona.
Park Karola Marcinkowskiego (dawniej: Park Schillera, niem. Schillerpark) – zabytkowy park zlokalizowany w Poznaniu przy alei Niepodległości i ul. Towarowej. Obecna nazwa nadana została w 1919.
Poznań, Zwierzyniecka 19
Stare Zoo w Poznaniu – trzeci pod względem wieku ogród zoologiczny na dzisiejszych ziemiach polskich, za Ogrodem Zoobotanicznym w Toruniu założonym w 1797 i Ogrodem Zoologicznym we Wrocławiu założonym w 1865.
Park Izabeli i Jarogniewa Drwęskich (dawniej: Park Lubuski) - zabytkowy park w Poznaniu, zlokalizowany w kwartale ulic: Królowej Jadwigi - Górna Wilda - Niedziałkowskiego - Topolowa - Wierzbięcice (północna Wilda).
Park Gustawa Manitiusa (dawniej Park Zwycięstwa) – jeden z parków w Poznaniu, położony w dzielnicy Grunwald, u zbiegu ul. Grunwaldzkiej (od północy) i Al. Reymonta (od wschodu), na terenie dawnych cmentarzy ewangelickich.
Park Adama Mickiewicza - zabytkowy park miejski w Poznaniu, na terenie Dzielnicy Cesarskiej. Jeden z najokazalszych parków w mieście, stanowiący jądro Dzielnicy Cesarskiej, zlokalizowany pomiędzy ulicami Fredry, Wieniawskiego, Święty Marcin i Aleją Niepodległości.
Poznań, Jeżyce, Jana Kochanowskiego
Pomnik Poległych w Powstaniu Poznańskim – pomnik osób poległych w trakcie walk Powstania Poznańskiego w dniach 28-30 czerwca 1956, zlokalizowany na narożniku ulicy Kochanowskiego i ulicy J.H.Dąbrowskiego w Poznaniu (Jeżyce).
Park Henryka Wieniawskiego - zabytkowy park miejski, zlokalizowany w centrum Poznania, na terenie północnej części Dzielnicy Cesarskiej, w bezpośrednim sąsiedztwie Teatru Wielkiego.
Park Stanisława Moniuszki w Poznaniu (dawniej Park J.W.Goethego, w latach 1919–21 Park Miejski) – zabytkowy park o powierzchni 2,2 ha położony w Poznaniu, zlokalizowany między ulicami Libelta, Noskowskiego, Chopina i Al. Niepodległości.
Zielone Ogródki im. Zbigniewa Zakrzewskiego – skwer z fontanną zlokalizowany w Poznaniu, na Starym Mieście, u zbiegu ulic: Strzeleckiej, Zielonej i Długiej (Rybaki).
Poznań, Bielniki 10
Dzieciniec pod Słońcem – pierwszy stworzony w Poznaniu ogród jordanowski, zrealizowany z rozmachem w latach 1927-1928 na zachodniej terasie Warty w rejonie Drogi Dębińskiej (pod nr 21) i ul. Bielniki na Łęgach Dębińskich.
Poznań, Podgórna
Park Fryderyka Chopina w Poznaniu – najstarszy istniejący park miejski w Poznaniu. Znajduje się przy ul. Podgórnej, na tyłach kolegium jezuickiego (obecnego Urzędu Miasta).
Wzgórze Świętego Wojciecha – wzniesienie w Poznaniu, w Poznańskim Przełomie Warty, w dzielnicy Święty Wojciech, w obrębie Osiedla Stare Miasto, na północ od Starego Rynku. Wzniesienie wzmiankowane w latach 1412–1434 jako retro montem Sancti Adalberti oraz w 1419 – penes montem beati Adalberti.
Stawy Sołackie - ciąg sztucznych zbiorników wodnych spiętrzonych na Bogdance w Poznaniu na terenie Parku Sołackiego.
Park Sołacki – jeden z parków publicznych w Poznaniu, w willowej dzielnicy Sołacz. Jego powierzchnia wynosi 14,63 ha. Ma kształt wydłużonej i spłaszczonej przy obu końcach elipsy o szerokości około 250 m. i długości około 1,1 km.
Poznań, Dąbrowskiego 165
Ogród Botaniczny w Poznaniu – placówka naukowa i edukacyjna Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu, zlokalizowana w dzielnicy Ogrody, pełniąca jednocześnie funkcję publicznego parku. Pierwotnie ogrodem botanicznym w Poznaniu był dzisiejszy Park Wilsona w Poznaniu.
Poznań, Niestachów
Telefon: +48 61 848 76 46
Ogród Dendrologiczny Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu – arboretum należące do Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu, zlokalizowane w części Golęcina - Niestachowie, na terenach Lasku Golęcińskiego, tuż przy jego granicy z Sołaczem. Projektantami byli: Władysław Marciniec i Rudolf Boettner.
Ostrów Tumski w Poznaniu – jedyna pozostała z licznych niegdyś w Poznaniu wysp na Warcie.
Poznań, Za Cytadelą
Park Cytadela – największy park Poznania o powierzchni ok. 100 ha, zbudowany w latach 1963-1970 na terenie dawnego Fortu Winiary. Nadano mu nazwę: Park-Pomnik Braterstwa Broni i Przyjaźni Polsko-Radzieckiej. W 1992 roku zmieniono nazwę na Park Cytadela.

Strony