Warszawski Szpital dla Dzieci - Atrakcje

0

Strony

Warszawa, Kopernika 43
Warszawski Szpital dla Dzieci (Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej) – szpital mieszczący się w Warszawie przy ul. Kopernika 43.
Pałac Staszica, właśc.
Warszawa, Krakowskie Przedmieście 2
Pałac Kazimierza Karasia w Warszawie – niezachowany gmach przy ulicy Krakowskie Przedmieście 2 w Warszawie, należący początkowo do Kazimierza Karasia.
Warszawa, Krakowskie Przedmieście
Pomnik Mikołaja Kopernika w Warszawie – pomnik dłuta duńskiego rzeźbiarza Bertela Thorvaldsena, wykonany w 1822. 2,8-metrowa rzeźba z brązu przedstawia siedzącego Mikołaja Kopernika z cyrklem w prawej dłoni i sferą armilarną w lewej dłoni.
Warszawa, Kazimierza Karasia 2
Teatr Polski im. Arnolda Szyfmana w Warszawie – teatr otwarty 29 stycznia 1913 z inicjatywy Arnolda Szyfmana jako jego prywatne przedsięwzięcie. Pierwszym przedstawieniem w nowo wybudowanym gmachu przy ulicy Karasia był Irydion Krasińskiego.
Pałac Zamoyskiego, także Kamienica hr. Andrzeja Zamoyskiego – zespół dwóch połączonych ze sobą budynków znajdujący się przy ul. Nowy Świat 67 i 69 w Warszawie.
Warszawa, Krakowskie Przedmieście 6
Kamienica Oranowskiego w Warszawie - jedna z warszawskich kamienic, znajdująca się przy ulicy Krakowskie Przedmieście w Warszawie, nr. 6.
Warszawa, Kopernika 30
Centralne Towarzystwo Rolnicze (CTR) – organizacja rolnicza założona w 1907, działająca na terenie Królestwa Polskiego, po 1918 – na terenie 9 województw (także województw wschodnich).
Warszawa, Krakowskie Przedmieście 8
Ulica Sewerynów – ulica na warszawskim Śródmieściu, łącząca ulicę Bartoszewicza z Oboźną.
Warszawa, Krakowskie Przedmieście 12
Ulica Mikołaja Kopernika – jedna z ulic warszawskiego Śródmieścia o nietypowym przebiegu; składa się z trzech odcinków, różniących się od siebie na tyle, że wielu warszawiaków nie wie, iż stanowią całość. Na całej długości jest ulicą jednojezdniową, o dwóch lub trzech pasach ruchu.
Ulica Juliana Bartoszewicza w Warszawie – jedna z ulic dzielnicy Śródmieście, biegnąca nad górną krawędzią skarpy nad ul. Tamka (w rejonie skweru im. B. Wodiczki i kładki pieszej nad Tamką) do ul. Kopernika.

Strony