Wielkopolskie - Bernardyni

Strony

Koło, Klasztorna 1
Kościół Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny i klasztor bernardynów w Kole – późnogotycki i późnobarokowy kompleks z XV i XVIII wieku. Powstał z fundacji księżnej Anny Sochaczewskiej. Od XV wieku do 1716 r.
Kościół pobernardyński pw. Najświętszego Imienia Jezus i Niepokalanego Poczęcia NMP w Grodzisku Wielkopolskim – kościół wraz z klasztorem, wzniesione w 1662 roku, z fundacji Jana Leopolda Opalińskiego, kasztelana nakielskiego.
Kościół Pobernardyński Najświętszej Maryi Panny Niepokalanie Poczętej w Sierakowie (zwany Perłą Sierakowa) jest najbardziej znanym i najcenniejszym zabytkiem miasta.
Konwent franciszkanów obserwantów – bernardynów w zakonnej prowincji wielkopolskiej działający w latach 1701-1827 w Gołańczy, w województwie wielkopolskim, w powiecie wągrowieckim. Do chwili obecnej zachował się zdewastowany kościół klasztorny wraz z ozdobną bramą wjazdową.
Kościół Świętego Michała Archanioła w Ostrzeszowie – rzymskokatolicki kościół klasztorny na terenie ostrzeszowskiej parafii Chrystusa Króla. Mieści się w Ostrzeszowie, w województwie wielkopolskim. Należy do dekanatu Ostrzeszów diecezji kaliskiej.
Poznań, Garbary 22
Telefon: 618512600
Kościół św. Franciszka Serafickiego w Poznaniu zwany zazwyczaj Kościołem bernardynów – barokowy kościół i przylegający do niego klasztor znajdują się przy ul. Garbary 22 naprzeciwko Placu Bernardyńskiego.
Kościan, Plac Ignacego Paderewskiego 1a
Kościół Świętego Stanisława w Koźminie Wielkopolskim – jeden z dwóch koźmińskich rzymskokatolickich kościołów parafialnych. Należy do dekanatu Koźmin diecezji kaliskiej.
Zespół klasztorny pobernardyński w Kazimierzu Biskupim – dawny klasztor i kościół Bernardynów, należący obecnie do Misjonarzy Świętej Rodziny. Mieści się we wsi Kazimierz Biskupi, w województwie wielkopolskim.

Strony