Gmina Cisna - Szczyty

Strony

Matragona (990 m n.p.m.) – szczyt w Bieszczadach Zachodnich, w paśmie granicznym. Nazwa wywodzi sie z języka wołoskiego (por. rum. mătrăgună – "wilcza jagoda").
Hyrlata (1103 m n.p.m.) – szczyt w Bieszczadach Zachodnich. Jest kulminacją zwartego masywu położonego pomiędzy dolinami Solinki i Roztoczki, będącego bocznym odgałęzieniem pasma granicznego.
Czerenina (981 m n.p.m.) – szczyt w Bieszczadach Zachodnich, najwyższy w zaliczanym do Pasma Łopiennika i Durnej masywie położonym pomiędzy dolinami Solinki, Wetliny i przełęczą Przysłup (678 m n.p.m.).
Osadzki Wierch (1253 m n.p.m.) – drugi co do wysokości i najwyższy dostępny szlakiem turystycznym szczyt w paśmie Połoniny Wetlińskiej w Bieszczadach Zachodnich.
Łopiennik (1069 m n.p.m.) – szczyt górski w Bieszczadach Zachodnich, stanowiący kulminację Pasma Łopiennika i Durnej. Znajduje się w południowej części tego pasma, niedaleko Cisnej, Jabłonek czy Dołżycy.
Okrąglik (słow. Kruhliak, 1101 m n.p.m.) – szczyt w paśmie granicznym Bieszczadów Zachodnich. Położony jest w Polsce, ale tuż przy granicy ze Słowacją. Jest zwornikiem dla biegnącego na północny zachód, w stronę Cisnej grzbietu Jasła.
Hrubki (słow. Hrúbky, 1186 m n.p.m.) – szczyt górski w paśmie granicznym Bieszczadów, na granicy polsko-słowackiej. Piesze szlaki turystyczne:
Korbania (894 m n.p.m.) – szczyt w Bieszczadach Zachodnich, w Paśmie Łopiennika i Durnej.
Dziurkowiec (słow. Ďurkovec) – szczyt o wysokości 1188 m n.p.m. położony w Bieszczadach Zachodnich. Znajduje się w głównym grzbiecie pasma granicznego, pomiędzy Płaszą a Riabą Skałą, na granicy polsko-słowackiej.
Krysowa (840 m n.p.m.) – szczyt w Bieszczadach Zachodnich.
Szare Berdo (1108 m n.p.m.) – szczyt w Bieszczadach Zachodnich.
Falowa (968 m n.p.m.) – szczyt w Bieszczadach Zachodnich.
Bukowina (911 m n.p.m.) – szczyt w Bieszczadach Zachodnich.
Jawornik (Sękowa; 1021 m n.p.m.) – szczyt w bocznym grzbiecie pasma granicznego Bieszczadów Zachodnich, odbiegającym z Riabiej Skały na północ. Wznosi się 400 m ponad wsią Wetlina. W całości pokryty lasem bukowym. Wąską przełęczą (933 m n.p.m.) połączony jest ze szczytem Paportnej.
Małe Jasło (1097 m n.p.m.) – szczyt w Bieszczadach Zachodnich położony w środkowej części bocznego grzbietu pasma granicznego ciągnącego się od Okrąglika przez Jasło aż do Cisnej; na północ od Szczawnika. Stoki są zalesione z wyjątkiem partii szczytowych, gdzie, podobnie jak na Jaśle, lasu nie ma.
Przysłup – zalesiony szczyt o wysokości 1006 m n.p.m. w Bieszczadach Zachodnich, w Wysokim Dziale. Zobacz też: Przysłup
Rypi Wierch – zalesiony szczyt o wysokości 1003 m n.p.m. w Bieszczadach Zachodnich na granicy ze Słowacją. Z rzadkich w Polsce gatunków na Rypim Wierchu rośnie ciemiernik czerwonawy.
Siwarna (924 m n.p.m.) – szczyt w Bieszczadach Zachodnich.
Feliszówka – zalesiony szczyt o wysokości 1006 m n.p.m. w Bieszczadach Zachodnich, w Wysokim Dziale.
Stryb – zalesiony szczyt o wysokości 1011 m n.p.m. w Bieszczadach Zachodnich na granicy ze Słowacją.

Strony