Przytulisko, Warszawski Dom Schronienia, Towarzystwo Pielęgnowania Chorych św. Józefa - Przytulisko - nieistniejący warszawski zakład dobroczynny świadczący pomoc ubogim kobietom, zlokalizowany przy ul. Wilczej 7, a powstały w 1850 r.
Kaplica Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Cierpiących pw. Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Warszawie - ogólnodostępna kaplica domu generalnego Zgromadzenia Sióstr Franciszkanek od Cierpiących położona przy ul. Wilczej 7 w Warszawie.
Kościół Najświętszego Zbawiciela w Warszawie – kościół rzymskokatolicki, siedziba parafii Najświętszego Zbawiciela, znajdujący się w Warszawie przy pl. Zbawiciela w dzielnicy Śródmieście.
Parafia św. Barbary w Warszawie – mieści się na terenie pomiędzy dzisiejszymi ulicami Emilii Plater, Nowogrodzką, św. Barbary i Wspólną. Kaplica św. Barbary istnieje od 1782 roku. W latach 1883−1886 wzniesiono w jej sąsiedztwie nowy kościół św.
Parafia św. Barbary w Warszawie – mieści się na terenie pomiędzy dzisiejszymi ulicami Emilii Plater, Nowogrodzką, św. Barbary i Wspólną. Kaplica św. Barbary istnieje od 1782 roku. W latach 1883−1886 wzniesiono w jej sąsiedztwie nowy kościół św.
Zbór Warszawa-Centrum Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego – jeden z czterech zborów adwentystycznych w Warszawie, należący do okręgu mazowieckiego diecezji wschodniej Kościoła Adwentystów Dnia Siódmego w RP.
Cmentarz Świętokrzyski – nieistniejący obecnie cmentarz katolicki w Warszawie, który zajmował obszar 14.971,77 m². Położony był pomiędzy obecnymi ulicami Marszałkowską, Nowogrodzką, Emilii Plater i Wspólną.
Parafia Matki Boskiej Częstochowskiej w Warszawie – parafia rzymskokatolicka w Warszawie. Parafia leży na terenie archidiecezji warszawskiej, w dekanacie śródmiejskim, obecnie w dzielnicy Śródmieście.
I Zbór Kościoła Ewangelicznych Chrześcijan w Warszawie – ewangelikalna lokalna wspólnota chrześcijańska mająca siedzibę w Warszawie przy ulicy Zagórnej 10.
Kościół Świętej Trójcy w Warszawie – świątynia rzymskokatolicka pod wezwaniem Świętej Trójcy w Warszawie na Solcu, zlokalizowana przy Rynku Soleckim przy Wisłostradzie. Jest jednym z najstarszych kościołów na terenie Warszawy.
Kościół Wniebowstąpienia Pańskiego w Warszawie - ewangelicko-augsburski kościół w Warszawie przy ul. Puławskiej. Wzniesiony w latach 1902-1904 jako wojskowa cerkiew prawosławna Lejb-Gwardyjskiego Keksholmskiego Pułku im. Cesarza Austriackiego. Własność parafii ewangelickiej od 1920 r.
Kościół Świętego Krzyża znajduje się przy Krakowskim Przedmieściu 3 w Warszawie w dzielnicy Śródmieście. Jest własnością księży misjonarzy (Zgromadzenie Księży Misjonarzy świętego Wincentego á Paulo).
Kościół św. Teresy od Dzieciątka Jezus w Warszawie – świątynia rzymskokatolicka przy ul. Tamka 4 na warszawskim Powiślu. Kościół podlega pod parafię Świętej Teresy od Dzieciątka Jezus na Tamce w Warszawie, w dekenacie śródmiejskim archidiecezji warszawskiej.
Kościół Św. Trójcy w Warszawie – główny kościół parafii ewangelicko-augsburskiej św. Trójcy w Warszawie.
Budynek kościoła (pl. Małachowskiego 1) mierzy 58 m, a średnica rotundy wynosi 33,4 m.