Ogród Krasińskich w Warszawie – park miejski w Warszawie, w Śródmieściu, na Muranowie, którego granice wyznaczają ulica Andersa, Świętojerska, plac Krasińskich, Długa i Bohaterów Getta (dawniej Nalewki). Park z bramą znajduje się w rejestrze zabytków (pod numerem 256/3).
Park im. Romualda Traugutta – modernistyczny park miejski w Warszawie, w północnej części dzielnicy Śródmieścia. Położony jest na terenie ograniczonym ulicami: Wybrzeże Gdańskie, Wenedów, Słomińskiego, Międzyparkowej i Sanguszki, w sąsiedztwie KS Polonia.
Park Praski im. Żołnierzy 1 Armii Wojska Polskiego, w latach 1865-1916 znany jako park Aleksandryjski (Aleksandrowski), a w latach 1916-1989 jako park Praski, to park miejski zlokalizowany w warszawskiej dzielnicy Praga Północ.
Miejski Ogród Zoologiczny w Warszawie – zlokalizowany jest w Warszawie w dzielnicy Praga Północ, przy ulicy Ratuszowej 1/3. Zoo zostało otwarte w 1928 na powierzchni 12 ha i początkowo posiadało ok. 500 okazów. Obecnie jego powierzchnia wynosi 32 ha.
Ogród Saski w Warszawie – park miejski w Warszawie, w Śródmieściu; pierwotnie królewski ogród pałacowy przy pałacu Saskim, udostępniony publiczności w 1727, jeden z najstarszych parków w Polsce; współcześnie o powierzchni 15,5 ha.
Park Kazimierzowski w Warszawie – niewielki park u podnóża pałacu Kazimierzowskiego. Rozciąga się między terenem Uniwersytetu Warszawskiego i klasztoru ss. Wizytek, ul. Karową z wiaduktem Stanisława Markiewicza, ul. Browarną i ul.
Park Świętokrzyski – park w Warszawie, położony w sąsiedztwie Pałacu Kultury i Nauki, po północnej jego stronie, wzdłuż ulicy Świętokrzyskiej (naprzeciwko Pałacu Młodzieży i Teatru Lalka). Powstał w latach 50. XX w., po zbudowaniu PKiN.
Park im. Stefana Żeromskiego w Warszawie – park w warszawskiej dzielnicy Żoliborz mieszczący się pomiędzy ulicami Adama Mickiewicza i Zygmunta Krasińskiego. Główne wejście do parku znajduje się przy placu Wilsona.
Pomnik żydowskich oficerów Wojska Polskiego – pomnik znajdujący się na cmentarzu żydowskim przy ulicy Okopowej w Warszawie, upamiętniający zamordowanie kilkuset żydowskich oficerów i intelektualistów w Katyniu, Miednoje i Charkowie.
Jezioro Kamionkowskie (nazwa urzędowa), Jeziorko Kamionkowskie (potocznie) - dawna wydłużona łacha wiślana pomiędzy zabudowaniami Kamionka i Parkiem Skaryszewskim.
Powierzchnia: 8 ha
Długość: 900 m
Szerokość: 100–150 m
Głębokość: 2–5 m
Dno: zamulone
Park Agrykola, także Łazienki Północne – park w Warszawie, w Śródmieściu, na Ujazdowie, o pow. 4,72 ha. Nazwa parku pochodzi od nazwiska podpułkownika Karola Ludwika Agricoli.
Leży na wschód od Zamku Ujazdowskiego a jego obszar ograniczony jest:
Trasą Łazienkowską
koroną skarpy warszawskiej
Park Marszałka Edwarda Śmigłego-Rydza (do 1992 Centralny Park Kultury i Wypoczynku w Warszawie) - zespół kilku dużych układów ogrodowych na warszawskim Powiślu, o powierzchni ok. 90 ha. Powstał na terenach dawnej zabudowy miejskiej Powiśla oraz dawnych ogrodów Frascati, częściowo na skarpie wiślanej.
Park Skaryszewski im. Ignacego Jana Paderewskiego – zabytkowy park krajobrazowy w Warszawie, wpisany do rejestru zabytków z dn. 13 grudnia 1973 pod numerem 875.