Hotel Polski - Atrakcje

0

Strony

Hotel Polski – otwarty w 1808 r. w pałacu Witosławskiego przy ulicy Długiej 29 w Warszawie, funkcjonował do wybuchu powstania warszawskiego. Wiosną 1943 r. utworzono tam ośrodek internowania dla Żydów posiadających paszporty państw południowoamerykańskich. 24 sierpnia 1944 r.
Pałac Teppera-Dückerta, pałac Pod Czterema Wiatrami – pałac w Warszawie, mieści się przy ul. Długiej 38/40.
Warszawa, Długa 44/50
Telefon: +48225549000
Ulica Długa – ulica w Śródmieściu Warszawy.
Ulica Barokowa w Warszawie - jedna z ulic warszawskiego Nowego Miasta, biegnąca od ul. Długiej do Ogrodu Krasińskich.
Warszawa, Aleja Solidarności 62
Pałac Przebendowskich – pałac w Warszawie wybudowany w pierwszej połowie XVIII w. przez Jana Jerzego Przebendowskiego. Mieści się obecnie pomiędzy jezdniami al. „Solidarności” (pod numerem 62, dawny adres: Bielańska 14).
Warszawa, Aleja Solidarności 62
Muzeum Niepodległości w Warszawie – muzeum powstałe 30 stycznia 1990 r. jako Muzeum Historii Polskich Ruchów Niepodległościowych i Społecznych, w wyniku przekształcenia Muzeum Historii Polskiego Ruchu Rewolucyjnego.
Pałac Marii z Lubomirskich Radziwiłłowej mieści się przy ul. Długiej 26 w Warszawie. Pałacyk został wzniesiony w roku 1784. Fronton budowli zdobi tympanon ze "Szreniawą", herbem rodziny Lubomirskich. Obecnie pałacyk jest siedzibą Instytutu Sztuki PAN oraz biura Rzecznika Praw Obywatelskich.
Warszawa, al. Solidarności 58
Ulica Hipoteczna w Warszawie – ulica warszawskiego Śródmieścia, biegnąca od ul. Daniłowiczowskiej i kończąca się obecnie ślepym zaułkiem przy Trasie W-Z.
Warszawa, pl. Krasińskich - Nalewki
Ogród Krasińskich w Warszawie – park miejski w Warszawie, w Śródmieściu, na Muranowie, którego granice wyznaczają ulica Andersa, Świętojerska, plac Krasińskich, Długa i Bohaterów Getta (dawniej Nalewki). Park z bramą znajduje się w rejestrze zabytków (pod numerem 256/3).
Aleja „Solidarności” – jedna z głównych arterii w Warszawie, w przybliżeniu jest tożsama z Trasą W-Z. Wiedzie od ulicy Radzymińskiej na Pradze, będąc jej przedłużeniem, do zbiegu ulicy Wolskiej z Młynarską na Woli.
Warszawa, Plac Krasińskich 3
Pałac Badenich w Warszawie – nieistniejący warszawski pałac, wzniesiony w latach 1837–1838 dla hrabiego Ignacego Badeniego. Pałac do 1944 r. stał na Placu Krasińskich pod numerem 3, hip 549A, pomiędzy ulicą Długą a Pałacem Krasińskich.
Ulica Bohaterów Getta w Warszawie – ulica na warszawskim Muranowie, biegnąca od ul. Długiej do bramy Ogrodu Krasińskich. Ulica ta stanowi pozostałość przedwojennej ulicy Nalewki, która biegła niegdyś dalej od Ogrodu Krasińskich, aż do nieistniejącego Placu Muranowskiego.
Pałac Borchów (Arcybiskupi) – pałac w Warszawie, zlokalizowany przy ul. Miodowej 17-19, zbudowany w XVIII wieku w miejscu wcześniejszego dworu z XVII wieku, obecnie w stylu barokowo-klasycystycznym.
Warszawa, Daniłłowiczowska 14

Strony