Lubelskie - Kościół filialny

Strony

Kościół Przemienienia Pańskiego – rzymskokatolicki kościół filialny należący do dekanatu Ryki diecezji siedleckiej.
Kościół Zwiastowania Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicki kościół parafialny należący do dekanatu Tomaszów - Północ diecezji zamojsko-lubaczowskiej.
Końskowola, Lubelska 122
Kościół świętej Anny – rzymskokatolicki kościół filialny należący do dekanatu Kazimierz Dolny archidiecezji lubelskiej. Znajduje się na Szlaku Renesansu Lubelskiego.
Kościół św. Andrzeja Boboli w Babicach – rzymskokatolicki kościół w Babicach, wzniesiony jako prawosławna cerkiew w latach 80. XIX wieku. W rękach parafii katolickiej pozostaje od 1947.
Kościół Przemienienia Pańskiego w Śniatyczach – rzymskokatolicki kościół w Śniatyczach, wzniesiony w 1838 jako cerkiew unicka. Następnie od 1875 do 1918 był świątynią prawosławną. W rękach katolików pozostaje od 1918.
Kościół świętego Rocha – rzymskokatolicki kościół filialny należący do parafii Przemienienia Pańskiego w Tarnogrodzie.
Zamość, Plac Jana Jaroszewicza 1
Kościół św. Katarzyny w Zamościu – barokowy kościół na Starym Mieście w Zamościu, wzniesiony w II poł. XVII wieku.
Cerkiew pw. Ścięcia Głowy św. Jana Chrzciciela w Wiszniowie – dawna cerkiew unicka i prawosławna, należąca do dekanatu tyszowieckiego. Obecnie kościół parafialny obrządku rzymskokatolickiego pw. św. Stanisława Biskupa i Męczennika, leżący w gminie Mircze w powiecie hrubieszowskim.
Kościół św. Mikołaja Cudotwórcy i Podwyższenia Krzyża Świętego w Horodle - niewielka cerkiew neounicka w Horodle
Cerkiew Zesłania Ducha Świętego w Chłopiatynie - dawna cerkiew, początkowo unicka, następnie prawosławna, po II wojnie światowej zaadaptowana na kościół rzymskokatolicki, w Chłopiatynie.
Kaplica Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny – rzymskokatolicka kaplica w Bukowicach, wzniesiona w 1896 jako cerkiew prawosławna.

Strony