Pomnik Peowiaka - Atrakcje

0

Strony

Pomnik Peowiaka (właśc. Pomnik Poległych Żołnierzy Polskiej Organizacji Wojskowej) – monument znajdujący się w Warszawie na placu Stanisława Małachowskiego, przed gmachem Zachęty.
Warszawa, Mazowiecka 22
Pałac Leopolda Kronenberga zwany też Domem Kronenberga – nieistniejący budynek wybudowany w stylu eklektycznym ("ciężki, renesansowy budynek wzniesiony przez architekta z Berlina" – jak opisywał go przewodnik po Warszawie z 1904.) znajdujący się u zbiegu ulicy Królewskiej i placu Małachowskiego.
Warszawa, Plac Stanisława Małachowskiego 3
Zachęta Narodowa Galeria Sztuki – galeria sztuki w Warszawie, narodowa instytucja kultury. Misją Zachęty jest prezentacja i promocja sztuki współczesnej. Galeria organizuje wystawy indywidualne i zbiorowe artystów polskich i zagranicznych oraz wystawy problemowe.
Warszawa, Plac Stanisława Małachowskiego 2
Kamienica Krasińskich w Warszawie („Heurichowska” lub „Raczyńskiego”) - budynek w Warszawie. Jest przykładem monumentalnej architektury warszawskiej początku XX wieku. Znajduje się przy placu Stanisława Małachowskiego 2 na rogu ulicy Traugutta.
Warszawa, Królewska 11
Sofitel Victoria Warszawa – pięciogwiazdkowy hotel w Warszawie znajdujący się przy ul. Królewskiej 11.
Warszawa, pl. Małachowskiego 1
Kościół Św. Trójcy w Warszawie – główny kościół parafii ewangelicko-augsburskiej św. Trójcy w Warszawie. Budynek kościoła (pl. Małachowskiego 1) mierzy 58 m, a średnica rotundy wynosi 33,4 m.
Warszawskie Muzeum Etnograficzne – jedno z najstarszych muzeów tego typu w Polsce mieszczące się w Warszawie przy ulicy Kredytowej 1. Muzeum powstało w 1888 roku i mieści około 74 tysiące obiektów eksponowanych na 6 wystawach stałych. Co roku organizowanych jest 12 wystaw czasowych.
Warszawa, Romualda Traugutta 7/9
Warszawa, Kredytowa 1
Towarzystwo Kredytowe Ziemskie w Królestwie Polskim, pierwsza polska instytucja bankowa, stowarzyszenie właścicieli ziemskich Królestwa Polskiego z siedzibą w Warszawie założone w 1825 z inicjatywy Franciszka Ksawerego Druckiego-Lubeckiego; celem stowarzyszenia było udzielanie kredytów długoterminowy
Warszawa, pl. Piłsudskiego
Grób Nieznanego Żołnierza w Warszawie – grób-pomnik na placu marsz. Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Ideą warszawskiego Grobu Nieznanego Żołnierza jest uczczenie pamięci poległych w walce o niepodległość. Grób zaliczany jest do narodowych imponderabiliów, symbolizujących największe poświęcenie.
Warszawa, pl. Piłsudskiego
Plac marsz. Józefa Piłsudskiego − plac znajdujący się się w Śródmieściu Warszawy, pomiędzy Ogrodem Saskim a ulicami Moliera, Królewską i Ossolińskich.
Warszawa, Plac Piłsudskiego
Zegar słoneczny w Ogrodzie Saskim – zegar słoneczny znajdujący się w pobliżu fontanny w Parku Saskim w Warszawie.
Fontanna Wielka mieści się w Ogrodzie Saskim w Warszawie. Została zaprojektowana przez Henryka Marconiego. Opiekunem tego zabytku jest Zarząd Oczyszczania Miasta Stołecznego Warszawa.
Pomnik Bartolomeo Colleoniego w Warszawie – konny posąg Bartolomeo Colleoniego, urodzonego ok. 1400 kondotiera włoskiego w służbie Wenecji, znajdujący się w Warszawie na dziedzińcu Akademii Sztuk Pięknych – Pałacu Czapskich przy Krakowskim Przedmieściu 5.
Ulica Tadeusza Czackiego w Warszawie - ulica warszawskiego Śródmieścia, biegnąca od ul. Świętokrzyskiej do ul. Traugutta.
Ulica Królewska – jedna z ulic warszawskiego Śródmieścia, ma długość ok. 1,1 km.
Ulica Dowcip w Warszawie - ślepo kończąca się uliczka odchodząca od ul. Czackiego.

Strony