Ulica Nowy Świat - Pałace

Strony

Warszawa, Nowy Świat 51
Pałacyk Sanguszków – pałac rodziny Sanguszków znajdujący się przy ulicy Nowy Świat 51 w Warszawie.
Pałac Hołowczyca – nieistniejący pałac zbudowany w 1820 roku na warszawskim Śródmieściu, przy ul. Nowy Świat 31 u zbiegu z ulicą Chmielną. Został wykonany według projektu Antonia Corazziego. Rozebrany w 1912 roku.
Pałac Branickich w Warszawie - pałac warszawski przy ulicy Nowy Świat 18/20.
Pałac Kossakowskich − pałac w Śródmieściu Warszawy przy ul. Nowy Świat 19. W 1780 kupiec Izaak Ollier zakupił od Augusta Sułkowskiego posesję w tym miejscu. Wystawił na niej pałac w stylu klasycystycznym, najprawdopodobniej według projektu Efraima Schrögera. Jego budowę ukończono w 1784.
Pałac Brzozowskich mieści się w Warszawie przy ul. Brackiej 20 A w podwórzu kamienicy Jaroszyńskich.
Pałac Przezdzieckich (lub Pałac Przezdzieckich; znany też jako „Pałacyk MSZ”) – pałac mieszczący się przy ul. Foksal 6 w Warszawie w dzielnicy Śródmieście.
Warszawa, Foksal 3/5
Pałac Stanisława Wołowskiego - wzniesiony w 1878 według proj. B. Brodzic Żochowskiego dla bankiera i kupca Stanisława Wołowskiego przy ul. Foksal 3-5. W 1900 przeszedł w ręce księżnej Marii Radziwiłłowej, która go rozbudowała. W latach 1922-1939 pałac był wynajmowany m.in.
Zamek Ostrogskich w Warszawie (pałac Gnińskich, pałac Zamoyskich, pałac Ordynacki) – pałac mieszczący się w Warszawie przy ul. Tamka 41 na Powiślu. Zamek jest siedzibą Muzeum Fryderyka Chopina w Warszawie.
Warszawa, Foksal 1/2/4
Pałac Konstantego Zamoyskiego w Warszawie - pałac neorenesansowy w Warszawie przy ul. Foksal 1/2/4. Wzniesiony w latach ok. 1875-1879.
Pałac Staszica, właśc.
Pałac Zamoyskiego, także Kamienica hr. Andrzeja Zamoyskiego – zespół dwóch połączonych ze sobą budynków znajdujący się przy ul. Nowy Świat 67 i 69 w Warszawie.
Warszawa, Krakowskie Przedmieście 2
Pałac Kazimierza Karasia w Warszawie – niezachowany gmach przy ulicy Krakowskie Przedmieście 2 w Warszawie, należący początkowo do Kazimierza Karasia.
Warszawa, Aleje Ujazdowskie 23
Willa Gawrońskich nazwana też Pałacykiem Gawrońskich lub Pałacykiem Leszczyńskich – budynek znajdujący się w Warszawie w Al. Ujazdowskich 23.
Warszawa, Śródmieście, Powiśle, Krakowskie Przedmieście 5
Pałac Czapskich nazywany także pałacem Krasińskich lub Raczyńskich znajduje się w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu 5, znajduje się w nim Akademia Sztuk Pięknych.
Warszawa, Śródmieście, Krakowskie Przedmieście 30
Pałac Uruskich (Czetwertyńskich) znajduje się przy ul. Krakowskie Przedmieście 30 w Warszawie.
Warszawa, Plac Dąbrowskiego 6
Pałac Szlenkierów, pałac Schlenkera mieści się przy placu Jana Henryka Dąbrowskiego 6 w Warszawie. Zajmowany jest obecnie przez Ambasadę Republiki Włoskiej. Wpisany do rejestru zabytków jako pałac Schlenkera, data budowy 1890, nr rej.: 657 z 1.07.1965.
Warszawa, Śródmieście, Krakowskie Przedmieście 32
Pałac Tyszkiewiczów (zwany czasem pałacem Tyszkiewiczów-Potockich) – gmach, obecnie użyteczności publicznej, znajdujący się przy ul. Krakowskie Przedmieście 32 w Warszawie.
Warszawa, Śródmieście, Krakowskie Przedmieście 26/28
Pałac Kazimierzowski – pałac w Warszawie przy Krakowskim Przedmieściu 26/28, w dzielnicy Śródmieście przy historycznym Trakcie Królewskim. Zbudowany w latach 1637-1641, w latach 1765-1794 siedziba korpusu kadetów Szkoły Rycerskiej, od 1824 siedziba Uniwersytetu Warszawskiego.
Warszawa, Mazowiecka 22
Pałac Leopolda Kronenberga zwany też Domem Kronenberga – nieistniejący budynek wybudowany w stylu eklektycznym ("ciężki, renesansowy budynek wzniesiony przez architekta z Berlina" – jak opisywał go przewodnik po Warszawie z 1904.) znajdujący się u zbiegu ulicy Królewskiej i placu Małachowskiego.

Strony