Willa Władysława Różyckiego - Atrakcje

0

Strony

Warszawa, Elsterska 1
Dom Władysława Różyckiego - modernistyczna willa zbudowana ok. 1935 roku przy ul. Elsterskiej 1 na warszawskiej Saskiej Kępie. Budynek zaprojektowany przez Teodora Bursche jest murowany, z otynkowanymi elewacjami, zachowany w dobrym stanie.
Ulica Elsterska – warszawska ulica na Saskiej Kępie, biegnąca od skrzyżowania z ul. Dąbrówki do skrzyżowania z ul. Galijską. Jej zabudowę stanowią domy mieszkalne, pochodzące częściowo z okresu dwudziestolecia międzywojennego, spośród których kilka wpisanych jest do rejestru zabytków.
Ulica Walecznych – warszawska ulica na Saskiej Kępie, rozpoczynająca się w pobliżu Wału Miedzeszyńskiego, a kończąca przy Kanale Wystawowym. Znajdują się przy niej głównie domy mieszkalne, m.in. z okresu dwudziestolecia międzywojennego, spośród których cztery wpisane są do rejestru zabytków.
Warszawa, Rondo Waszyngtona
Popiersie Jerzego Waszyngtona w Warszawie - pomnik znajdujący się na Rondzie Waszyngtona na Saskiej Kępie w Warszawie. Pomnik powstał z inicjatywy Oddziału Saska Kępa Towarzystwa Przyjaciół Warszawy, przed wizytą prezydenta George'a H. W. Busha w lipcu 1989 roku.
Ulica Francuska – warszawska ulica na Saskiej Kępie, rozpoczynająca się przy placu Przymierza, a kończąca przy rondzie Waszyngtona. Znajdują się przy niej domy mieszkalne (w tym zabytkowe obiekty z okresu dwudziestolecia międzywojennego) oraz lokale usługowe (w tym gastronomiczne). Wzdłuż całej ul.
Popiersie I.J. Paderewskiego – pomnik przed wejściem do Parku Skaryszewskiego na Saskiej Kępie w Warszawie. Znajduje się przed główną aleją Parku, przy wejściu od strony Ronda Waszyngtona. Ufundowany przez Janinę i Zbigniewa Porczyńskich. Popiersie autorstwa Stanisława Sikory odsłonięto w roku 1988.
Pomnik Żołnierzy Radzieckich – pomnik w Parku Skaryszewskim w Warszawie.
Aleja Jerzego Waszyngtona – ulica w Warszawie w dzielnicy Praga Południe.
Ulica Alfreda Nobla – warszawska ulica na Saskiej Kępie. Biegnie od skrzyżowania z ul. Zwycięzców i kończy swój bieg ślepo za skrzyżowaniem z ul. Walecznych. Jej zabudowę stanowią głównie domy mieszkalne oraz kilka obiektów użyteczności publicznej, a także zabytkowy kościół.

Strony