Ulica Wiatraczna – jedna z ulic warszawskiej Pragi-Południe. Swoje zakończenie, obecnie zaniedbane, ulica znajduje już w kolejnej dzielnicy Warszawy – na Targówku. Ulica Wiatraczna liczy łącznie ok.
Ulica Zabraniecka - ulica położona na warszawskim Targówku Przemysłowym o długości 1,4 km, biegnąca od ulicy Siarczanej do ulicy Łubinowej. Powstała najpewniej około 1920 roku.
Ulica Mińska w Warszawie – ulica na osiedlu Kamionek w dzielnicy Praga Południe w Warszawie. Zaczyna swój bieg od ulicy Grochowskiej, a kończy na skrzyżowaniu z Podskarbińską przy klubie sportowym Orzeł.
Park im. Józefa Polińskiego to jeden z największych parków miejskich w warszawskiej dzielnicy Praga Południe. Park został otwarty w roku 1962 w miejscu wcześniejszych ogródków działkowych. Park ten wcześniej nosił nazwę umowną Park Szaserów, obecna nazwa została nadana po roku 2000.
Ulica Kobielska – jedna z ulic warszawskiej Pragi-Południe. Ulica Kobielska ma ok. 1,3 km długości. Ulicą nie kursują autobusy ani tramwaje, jest alternatywą dla ul. Grochowskiej.
Kościół pw. Nawrócenia św. Pawła Apostoła - rzymskokatolicka parafia w Warszawie. Parafia leży na terenie diecezji warszawsko-praskiej, w dekanacie grochowskim.
Kino 1 Maj – zlikwidowane warszawskie kino, które znajdowało się przy ul. Podskarbińskiej 4 (skrzyżowanie z ulicą Kobielską). Zostało otwarte w 1950 r. Obecnie budynek przekształcony został w market Marcpol, wcześniej znajdowało się tam studio TV Polonia 1.
Centrum Promocji Kultury w Dzielnicy Praga Południe m. st. Warszawy (Centrum Promocji Kultury, CPK) - samorządowa instytucja kultury finansowana ze stołecznego budżetu. Zajmuje się organizacją wydarzeń o charakterze kulturalnym. Koordynuje również lokalne przedsięwzięcia artystyczne.
Pomnik Budowy Szosy Brzeskiej (Pomnik Pracy) – obelisk znajdujący się na warszawskim Grochowie, przy ulicy Grochowskiej. Odsłonięty w 1825 r. dla uczczenia budowanej w latach 1820-1823 brukowanej szosy prowadzącej z Warszawy do Brześcia, tzw. szosy brzeskiej.
Park Obwodu Praga Armii Krajowej – park miejski w Warszawie w dzielnicy Praga Południe, zlokalizowany na granicy Grochowa i Kamionka na obszarze ograniczonym ulicami Grochowską, Podskarbińską, Kobielską i Weterynaryjną.
Ulica Weterynaryjna – jedna z najkrótszych ulic w całej Warszawie, położona na Pradze Południe. Ulica Weterynaryjna łącznie ma ok. 20 metrów i jest całkowicie wyłączona z ruchu samochodowego.
Kościół pw. Zmartwychwstania Pańskiego na Targówku Fabrycznym – kościół w Warszawie w dzielnicy Targówek w rejonie Targówek Fabryczny, wzniesiony z drewna dostarczonego przez kolejarzy w okresie międzywojennym w stylu zakopiańskim.