Ulica gen. Władysława Andersa - Atrakcje

0

Strony

Ulica gen. Władysława Andersa w Warszawie – ulica w Warszawie w dzielnicy Śródmieście, która przez Muranów łączy Śródmieście z Żoliborzem, przechodząc w ul. Adama Mickiewicza przy dworcu PKP Warszawa Gdańska.
Pomnik Poległym i Pomordowanym na Wschodzie w Warszawie – monumentalny pomnik autorstwa Maksymiliana Biskupskiego odsłonięty 17 września 1995 roku. Znajduje się u zbiegu ulic Muranowskiej i gen. Władysława Andersa w Warszawie.
Warszawa, Bonifraterska 12
Kościół pod wezwaniem św. Jana Bożego w Warszawie – znajduje się przy ul. Bonifraterskiej 12 w Warszawie, należy do parafii pod wezwaniem św. Jana Bożego i św. Andrzeja Apostoła. Istnieje od 1728.
Ulica Bonifraterska w Warszawie - jedna z ulic warszawskiego Nowego Miasta biegnąca od ul. Długiej i Placu Krasińskich do ul. Zygmunta Słomińskiego.
Ulica Stawki – ulica Warszawy w dzielnicach Wola i Śródmieście, na terenie osiedla Muranów, o długości ok. 1,5 km.
Ulica Ludwika Zamenhofa – długa na ok. 600 metrów ulica na osiedlu Muranów łącząca Nowolipki ze skrzyżowaniem ulic Dubois i Miłej.
Pomnik Bohaterów Getta – pomnik na warszawskim Muranowie poświęcony mieszkańcom getta warszawskiego, wzniesiony w pobliżu miejsca pierwszego starcia bojowników żydowskich z hitlerowcami w czasie powstania w warszawskim getcie w 1943.
Pomnik Żegoty w Warszawie – pomnik znajdujący się w Warszawie, na skwerze przy ulicy Ludwika Zamenhofa.
Pomnik Żołnierza 1 Armii Wojska Polskiego, nazywany także Pomnikiem Żołnierzy 1 Armii WP lub Pomnikiem Żołnierza – pomnik w Warszawie przy ul. gen. Andersa na Muranowie w dzielnicy Śródmieście.
Intraco I – jeden z pierwszych wybudowanych w Warszawie drapaczy chmur, zbudowany w latach 1973–1975 przez szwedzką firmę BPA Byggproduktion AB z przeznaczeniem dla zagranicznych przedstawicielstw techniczno-handlowych.
Warszawa, Bonifraterska 17
North Gate (dawniej znany jako Centrum Belvedere) – warszawski wieżowiec biurowy klasy A, który od maja 2006 roku do wiosny 2008 był budowany w warszawskiej dzielnicy Śródmieście, między wieżowcem Intraco I i stadionem klubu piłkarskiego Polonia Warszawa, przy hotelu Ibis.
Ulica Nowiniarska w Warszawie – jedna z ulica Nowego Miasta biegnąca od ul. Franciszkańskiej do ul. Świętojerskiej (przed rokiem 1944 – do ul. Długiej). Nazwa ulicy pochodzi od nowiniarzy tj. osób zbierających i rozgłaszających nowiny oraz mieszczących się tutaj redakcji gazet.
Bunkier Anielewicza – nieistniejący schron (bunkier), który znajdował się na rogu ulic Miłej i Dubois (adres przedwojenny Miła 18) na warszawskim Muranowie.
Warszawa, Mordechaja Anielewicza 6
Muzeum Historii Żydów Polskich (MHŻP) – placówka muzealna poświęcona historii i kulturze polskich Żydów, której siedziba znajduje się na warszawskim Muranowie przy ul. Anielewicza 6 obok pomnika Bohaterów Getta w Warszawie.
Warszawa, Franciszkańska
Ulica Franciszkańska – jedna z ulic warszawskiego Nowego Miasta biegnąca od zbiegu ul. Zakroczymskiej i ul. Freta do ul. Władysława Andersa.
Muzeum Adwokatury Polskiej przy Naczelnej Radzie Adwokackiej – muzeum znajdujące się w Warszawie przy ul. Świętojerskiej 16 gromadzące zbiory dotyczące historii zawodu adwokata w Polsce od końca XVIII wieku.
Warszawa, pl. Krasińskich - Nalewki
Ogród Krasińskich w Warszawie – park miejski w Warszawie, w Śródmieściu, na Muranowie, którego granice wyznaczają ulica Andersa, Świętojerska, plac Krasińskich, Długa i Bohaterów Getta (dawniej Nalewki). Park z bramą znajduje się w rejestrze zabytków (pod numerem 256/3).
Warszawa, Śródmieście, Plac Krasińskich 5
Pałac Krasińskich w Warszawie (Pałac Rzeczypospolitej) – barokowy pałac zbudowany w latach 1677-1695 dla wojewody płockiego Jana Dobrogosta Krasińskiego według planów Tylmana z Gameren. Obecnie siedziba zbiorów specjalnych Biblioteki Narodowej (rękopisy, stare druki i zbiory ikonograficzne).
Warszawa, pl. Krasińskich
Plac Krasińskich znajduje się w Warszawie, u zbiegu ulic Długiej i Miodowej. Obok niego położony jest Ogród Krasińskich. Znajduje się na nim Pomnik Powstania Warszawskiego.

Strony